La Grace: Blýskání na lepší časy?


5.11.2012
Náš server se přes víkend poněkud zvolnil v podávání nových zpráv, nicméně nyní máte možnost se opět dozvědět aktuální zprávy z Marbelly, kde La Grace stále leží na boku v příbojových vlnách.

Především, ohlašovaná bouře, která měla o víkendu dorazit do Marbelly, byla nakonec slabší, než se záchranný tým domníval. A i když vítr zvedl slušné vlny, La Grace to vše přestála bez dalšího poškození a bez hnutí. La Grace je odolná a znovu se ukazuje, jak dobře je postavená a to všechno zvyšuje naděje na záchranu, naděje, k nímž se upíná nejen záchranný tým, ale i tisíce lidí tady u nás.

Během bouře nařídil kapitán záchrannému týmu klid, stejně nešlo nic dělat a kluci už sahají na dno sil. Přesto je nálada v týmu dobrá, ba skvělá. Petr Scheirich, bocman a navigátor (kterého dobře znáte z jeho deníku „Přes Atlantik podle hvězd„), píše domů přes sms:

Jsme vsichni v pohode a panuje paradoxne cely tyden bezva nalada, furt se vtipkuje a tak. Sesla se tu dobra parta.

Dobrá zpráva také je, že i pojišťovna, zřejmě i pod tlakem ohlasu, který dosáhl přes velvyslanectví a internet až do Španělska – zde je třeba poděkovat i španělské organizaci FORO NAVAL, která záchrannému týmu vydatně pomáhá – začala spolupracovat a dokončuje výběr společnosti, která by měla provést záchranné práce. Ta jednání stále nejsou jednoduchá, zejména kolem financí, přeci jen, která pojišťovna ráda dává peníze. Nicméně zdá se, že záchranu La Grace již berou s plnou vážností a to vzbuzuje naděje, že La Grace přeci jen zase popluje!

A na závěr, jedna fotografie z Marbelly. Sklad plachet a jeho správce Honza. 🙂

 

Sklad plachet a jeho správce.
Sklad plachet a jeho správce.

1 COMMENT

Comments are closed.