Zprávy od kapitána: La Grace nemá kýl

Ze Španělska dorazila aktuální zpráva. Je v podstatě dobrá, ale taky strašně smutná.

kpt. Pepa Dvorský píše:

Zlepšilo se počasí – i tak je tu zima jak – třeba u vás. Věci neschnou a záchranný tým se celý den brodí v ledové vodě (cca 18°C). Vzduch má ve dne přes 15°C, ale v noci kolem 8°C. Okolní počasí výrazně ovlivňují vysoké hory – tuším, že Siera Nevada a na nich je již poprašek sněhu. Práce dále komplikuje vysoký příliv. Voda stoupla o 0,5metrů. Dále stojí v cestě pohyblivým pískům.

Když jsem přijel, sháněl jsem bagr, abych loď vykopal. Teď už ale nemusím – loď je volná, což je dobrá zpráva. Ta špatná je, že jsem se musel smířit s tím, že tu nechám kýl. Zůstal zakopaný v písku a pod náporem vln se utrhl. Odplout bez pomoci ovšem stejně nemůžu – po kýlu zůstala ve dne díra. Nejbližsi loděnice schopna mi pomoct je 31NM a čerpadlama ani plovákama to na takovou vzdálenost nevyřeším. A to ani se svým odhodláním plout na čemkoliv i za cenu, že zemřu s ní.

Zbývá mi tedy další možnost – vytáhnu loď tady na pláž – tak, jako se to dělalo dřív. Vím jak, jen potřebuju dát to schválit. Marbella je luxusní letovisko pro velmi bohaté a doufám, že se loď stane atrakcí a ne hrozbou pro zde odpočívající pro boháče. Vše potřebné je prakticky zachráněno – pokud dorazí kontejner, bude to i kam uložit. Držíme 24hodinové hlídky u věcí, protože boháči tu přitahují pozornost darebáků. O nás se nebojte, máme již zázemí věnované úplně cizím člověkem, co nám na pláži vrazil do ruky klíče od jeho letního bytu. Vše tady zvládáme i díky podpoře vás doma – ještě jednou díky…. Pepa.

 Ještě závěrečná prohlášení:

Opět se omlouvám – můj telefon je zahlcen zprávami, na které nestíhám odpovídat. Zřídil jsem si krizový telefon, který používám pro nejdůležitější lidí a věci. Přesto vaše zprávy po večerech na mém telefonu čtu a i když na ně nestíhám z časových ani finančních důvodů odpovídat, jsem za ně vděčný. I po této lince vzniklo pár nápadů, které jsem již realizoval. Pokud se s vámi nebavím, je to zároveň i tím, že vše zde je předmětem vyšetřování a já se snažím neudělat chybu. Možná vám časem pošlu fotky, ale není to pěkný pohled pro lidí z citovým vztahem k lodi 🙁

Co dodat? Jsme v duchu s vámi kluci, a děláme tu co můžeme…. Držte se.

 

3 COMMENTS

  1. Je to hrozná zpráva pro mnoho lidí,kteří se zasloužili o postavení této krásné lodi-držím palce aby se opět dočkala spuštění na vodu a samozřejmě pošlu fin.příspěvek a budu se snažit sehnat další přispívatelé,zdravím všechny zachránce. Jos.Rozum

Comments are closed.