La Grace: Poslední zprávy

Aktuální zprávy ze Španělska. La Grace stále leží na mělčině a záchranné práce pokračují. Bohužel jsou komplikovány špatným počasím, prší, fouká vítr a tvoří se vlny. Hrozí tak nebezpečí, že pokud se zvětší, trup ještě více rozbijí nebo zcela zničí. Záchranný tým odstraňuje z Grace vše, co je možné odstranit a odlehčit tak těžce zkoušenému trupu. Za velmi těžkých podmínek sundavají kluci čnělky, ráhna, odvážejí kanony, všechno co jde. Je to vyčerpávající a nebezpečná práce. Navíc vzhledem k okolí je nutné držet na pláži hlídky, existují obavy z rabování.

Současně ovšem pokročila jednání s pojišťovnou. Na místě je likvidátor ač jsou ochotni hradit opravy lodě, samotnou záchrannou akci nikoliv. To je ovšem velká komplikace, protože lhůta na odstranění vraku od pobřeží se krátí. Pepa Dvorský je v kontaktu s Českou ambasádou a díky Lucii Forštové  a také díky aktivitě ČANY jsme ve spojení přímo s ministrem zahraničí Schwarzenbergem. Děkujeme!

Pořád není jasné, jak s trupem pohnout. Jakmile se dozvíme něco určitého, najdete to zde.

Tady v Čechách s povedlo celou havárii zviditelnit v médiiích (TV Nova, ČRo, iDNes … ) a pokračuje včera spuštěná kampaň Zachraňte ztroskotanou La Grace s prosbou o dary a mimořádné klubové příspěvky.

Tímto za La Grace děkujeme všem, kdo přispěli jakoukoliv částkou. Nejde jen o peníze, ale také o to krásné vědomí, že v tom záchranný tým není sám, a že mu tady spousta lidí drží palce! Stejně tak děkujeme za všechna slova povzbuzení, ať už tady na Kráse jachtingu, nebo na Facebooku. Mluvím i za všechny okolo La Grace a i za kapitána Pepu Dvorského – obrovsky si toho vážíme!