La Grace: Krátký příběh, jen pár slov…

La Grace

Pepa Dvorský nám napsal: Když jsem stál na podzim minulého roku břehu moře a přede mnou umírala loď, neměl jsem čas na číst vaše jakkoliv milé zprávy. Nakonec jsem ale časem všechny přečetl  a mimo jiné našel i jednu, o kterou bych se s vámi chtěl podělit. Objevil jsem ji mezi zprávami v zahlcené schránce až dnes…

Dobrý den pane kapitáne,

chtěla bych se s vámi podělit o malý příběh. Mám přítele, který miluje vaší loď. Pořád ji sleduje a já jednou slíbila, že až budeme mít peníze, tak s vámi poplujeme. Jenže teď je domácí rozpočet hodně tenký. Jsem už rok nezaměstnaná a my žijeme z jednoho platu. Občas mám pocit, že opravdu vařím z vody. Minulý týden měl přítel melouch, tak jsem se těšila, že konečně nebudeme jíst jen brambory, že si uděláme něco dobrého, někam si třeba zajdeme a nebo koupím hygienické potřeby…..

Když přišel domů, tak mi dal sotva třetinu toho, co vydělal a já na něj tázavě pohlédla. Kde je ten zbytek? On se na mě podíval a povídá: “Víš, já jsem ten zbytek poslal na záchranu La Grace”. Otevřela jsem pusu a nevěděla, co říct. Hlavou mi běhaly otazníky. Jak je to možné? My nemáme co do pusy a on si posílá peníze někam pryč. Vůbec jsem to nechápala a chtěla jsem na něj křičet… jenže pak mi to došlo… pochopila jsem, co udělal a uvědomila jsem si, že i když budu další týden jíst brambory, tak mám nejlepšího chlapa na světě. Jsem ráda, že pomohl alespoň tak, jak mohl.

Přeji vám všem štěstí při záchraně La Grace. Teď už oba sledujeme každou zprávu a moc držíme palce.

S láskou,

Zuzana

Jsou chvíle, kdy i otrlí mořští vlci zamáčknou slzu dojetí. A nejen mořští vlci, i tady, v redakci Krásy jachtingu nastalo ticho… Je moc dobré znát takový příběh. Člověk se může zastavit a podívat kam a za čím se vlastně žene a uvědomit si, co je na světě důležité. Ať už jde o loď nebo cokoliv jiného… Nezbývá než společně s Vikim, nejdrsnějším bocmanem, kterého kdy paluba La Grace nosila, říct: “No… to je dost i na otrle námořníky. Klobouk dolů… “

Kapitán Pepa Dvorský k tomu ještě dodává:

– Nezbývá, než opět poděkovat a mít radost, pro kolik lidí má na tomhle těžkým světě  LaGrace tak velkou cenu. Rád bych ještě dodal, že všechny peníze, které od vás přišly na konto zachraňte La Grace,  jsou stále připravené pomoci. Doposud z nich nebyla vyčerpána ani koruna a držíme je do poslední chvíle, aby právě oni byli tou poslední jistotou, že loď skutečně vypluje. Je ovšem jasné, že bez nich a bez vás bychom to nedokázali a tak ta loď žije i díky vám…..

Moc vám všem za ní děkuju
Pepa –