La Grace: LA GRACE TĚ POTŘEBUJE!

 

Kamarádi, kamarádky, námořníci, námořnice, kadeti, kadetky, všichni ostatní lidičky a sympatizanti La Grace. Oprava 1. česko-slovenské školní lodi La Grace se blíží ke konci. Snažíme se seč můžeme, aby naše „Půvabná“  mohla co nejdřív vyplout zpět na moře, ale protože nás nehoda postihla u španělských břehů a bohužel ve Španělsku se také loď opravuje, termín vyplutí se přiblížil až teď. Španělé s opravami zrovna dvakrát nespěchají a my jim kontrujeme našimi posádkovými a brigádnickými silami. Od začátku oprav se ve Španělsku vystřídalo více než 50 brigádníků. Poslední z nich odjíždějí v nejbližších dnech.

Tím se dostávám k jádru problému. NUTNĚ POTŘEBUJEME DALŠÍ BRIGÁDNICKÉ SÍLY A TO VELMI URGENTNĚ!

Nabízíme stejně jako v minulosti:

– ubytování na místě

– každý poctivě odpracovaný den možnost dne plavby.

Sháníme:

TLUMOČNICI, nebo TLUMOČNÍKA z/do španělštiny.  (Ttlumočnici upřednostňujeme. Nejsme sexisti ani natolik machové, ale potvrdilo se nám, že Španělé zkrátka více slyší na cílevědomou a důslednou pohlednou mladou dámu, než na cílevědomého a důsledného pohledného mladého pána :- ( )

TESAŘE, TRUHLÁŘE a další dřevoobráběcí řemeslnické profece

BRIGÁDNÍKY všech dalších řemeslných profesí či šikovných rukou, pokud nejsou zrovna řemeslníky. KUTILOVÉ VÍTÁNI!

VÝŠKAŘE – tzn šplhavce, kteří se nebojí výšek a jsou schopni a ochotni šplhat po stěžních a po lanoví – předělává se kompletně takeláž (lanoví, kladky atd …)

Práce je dost a dost pro mnoho a mnoho ochotných lidí. V současnosti upřednostňujeme spíše SILNÉ MUŽE, než NĚŽNÉ DÍVKY ČI ŽENY, opět ne z nějakých gender důvodů, ale zkrátka proto, že je tam obrovské množství poměrně těžké práce, při které dostávají tvrdě na frak i drsní chlapáci. Samozřejmě to není nic o nějakém zákazu žen, pokud si někdo s sebou budete chtít přivézt svůj protějšek, nebude to asi žádný problém a pokud by nějaká dívka či žena opravdu moc moc chtěla, samozřejmě to vezmeme v potaz.

Provozní podmínky: brigádníci se na místo a z místa brigády dopravují ve vlastní režii Ve  většině případů letecky do Málagy a odtamtud busem, v případě hromadného příletu, nebo příletu v „nekřesťanskou“ hodinu – cca 22 – 6 lze zajistit transport naším autem za příspěvek na naftu cca 20 E), na místě mají zajištěno a hrazeno ubytování máme pronajat 3+1 byt cca 10 – 15 km od loděnice, do které se dojíždí naším autem.

V bytě je k dispozici buď postel, či matrace z lodi – s sebou tedy spacák, prostěradlo/-a a povlak/-y na polštář, je zajištěno sociální zázemí a přispívá se na společnou stravu (cca 4 – 5 E denně/hlava). Pokud má někdo nestandardní potravní návyky (dieta, vegetarián, vegan a pod) lze dohodnout.

Pracuje se v loděnici v po-pá cca 9 – 18 (jak nás pustí do a z loděnice), pokud na tyto dny nepřipadne španělský svátek, které bohužel Španělé velmi důsledně drží. O víkendech se pořádají výlety po okolí, nebo je osobní volno. Po dohodě s „admiralitou“ je možné si vzít drobnou práci domů.

Překladatel/-ka může mít po dohodě s kapitánem za příslibu minimálně měsíčního angažmá „zvláštní režim“ a to úhradu kompletních nákladů (doprava, strava). Toto platí ale po až „osvědčení se“. V praxi to většinou znamená, že se dostaví na místo ve své režii, cca týden dva přispívá na společnou stravu a následně kapitán rozhodne, zda je možné přistoupit k tomuto režimu či ne.

Jako odměnu nabízíme plavbu na La Grace v termínech dle Vašeho výběru (po konzultaci s koordinátorem plaveb – Monika nebo Josef Dvorští) v poměru jeden poctivě odpracovaný den = jeden den plavby.

Od kapitána vím, že opravy budou trvat ještě zhruba měsíc, tak nepromeškejte svoji velkou šanci spáchat nějaký dobrý skutek, který po zásluze potrestáme pohádkovou plavbou na „Půvabné“ La Grace. La Grace vás potřebuje a vrátí vám všechno co pro ni uděláte.

Další info budou průběžně vyvěšovány na informační web www.lodlagrace.cz

Prosím veškeré dotazy a nabídky do pošty.

Prosím sdílejte!

Honza Filípenský, mail: jafi2@volny.cz nebo janfilipensky@gmail.com