La Grace: SLAVNÉ VÍTĚZSTVÍ V TALL SHIP RACE

Pokud můžeme použít slova literárního klasika, pak neuvěřitelné se stalo skutkem. Je tomu bez tří neděl přesně rok, co La Grace, půvabná briga, ležela na mělčině u Marbelly, bičovaná bouří, zanášena pískem bez kýlu a bez lanoví. Skoro nikdo tenkrát nevěřil, že dokáže přežít. Neuvěřitelná houževnatost Pepy Dvorského a lidí kolem něj ji ale z písku doslova vyrvala a po náročných opravách v Sotogrande jí posádka v čele s Pepou dokázala dovést až k neuvěřitelnému vítězství v prestižní regatě vznešených plachetních lodí, v Tall Ship Race 2013.

Slavnostní předávání cen na závěr regaty ovládla suverénně La Grace. Nejenže se umístila na třetím místě v první etapě, ale ve druhé etapě získala zlato a nakonec obsadila v nejprestižnější kategorii, kategorii A, ve které jelo 31 lodí, celkové první místo! (pro pořádek dodejme, že v kategorii A je třeba ruský Mir). Celkově pak obsadila místo páté.

Je to pro Pepu Dvorského a jeho věrné obrovské zadostiučinění. La Grace, která skoro nepřežila své loňské ztroskotání, se úspěšně postavila největším plachetním lodím naší doby a dosáhla slavného vítězství. Je to vůbec poprvé, co česká loď soutěžila v kategorii A, tedy v kategorii těch největších plachetních lodí. La Grace  se zapsala zlatým písmem do historie českého a i světového jachtingu.

A nedosti na tom, posádka La Grace získala zlato i v mnoha doprovodných soutěžích, které takovou akci provázejí.

Díky všem, kdo pluli, díky všem, kteří doma drželi palce, díky všem, kteří La Grace podporovali a díky všem, kdo věřili v její znovuzrození natolik, že neváhali a projevili to činy. 

Další podrobnosti přineseme.

Fotografie Archiv La Grace

7 COMMENTS

  1. Chtělo by to rozfotit ceny každou extra a dát k nim popis, za co je ten kterej konkrétní kus. Třeba to, co vypadá jak zkamenělej záznam z radarový obrazovky…

  2. Nádhera. Sleduju osud LaGrace po jejím loňském ztroskotání a moc jsem držel palce. Úžasnej úspěch. Velká gratulace.

Comments are closed.