La Grace: Zprávy od kapitána #6 OPĚT FRANCIE

La Grace je na cestě do francouzského Tulonu. Její kapitán Pepa Dvorský píše:

Včera: Právě kotvíme v národním parku Isla Cros – je tu nádherné, ale cesta byla dlouhá a svým způsobem protivná. Vůbec nefoukalo. Nálada na lodi byla přesto výborná jen díky způsobům boje proti trudomyslností. Kazdy to léčil po svém. Víno, ženy, zpěv ale třeba i tanec. Vytáhli jsme naší silnou reprosoustavu a problbli noc třeba v rytmu Kabátu a dalších pecek z české historie. V zhledem ke vzdálenostem k nejbližším břehům si nikdo nestěžoval a služby pěkně utíkaly.
Další noc jsme byli v Saint Trope. Nádherný městečko i krásný lodě boháčů z celého světa. A naše kráska mezi nimi.

Jinak s klukama lítám v noci bojovky po lesích, pevnostech a místních hřbitovech a samozřejmě vzkazuju maminkám, že se mají dobře a pilně se učí! Příští cíl je Tulon a návštěva vojenského muzea i tradiční kličkování mezi ponorkama při snaze ukázat lidem největší Francouzskou letadlovou loď.

A pak už konec téhle nádherné dovolené a čeká nás tvrdý pirátský víkend. Pušky, meče, dělá atd. Už se moc těším, protože být pirát mě baví!

Další pošlu zprávy odtamtud!

 

Dnešní doplnění:
Pořád nás trápí úplně bezvětří – to už není normální!

Dnes jsou všichni na prohlídce námořního muzea v Tulon. Až na děti, ty dali přednost pláži.

Na moři jsou vyjeté všechny vojenské lodi. Aši nějaké cvičení. Kdyby to náhodou byla válka, pošlete mi sms – zprávy nečtu!