Libštát po padesáté!

Je to neuvěřitelné, ale 8. Února 2020 se již po padesáté sejdou příznivci námořního jachtingu v Libštátě. Mnoho z prvních účastníků již pluje po hvězdách, ale vyznavači svobody, tvořivosti a náročných výzev jsou tu stále. Heslo Rudy Krautschneidera, že na moři jsou ti, kteří tam chtějí být platí i nadále. 

K vyjímečnému jubileu jsme připravili setkání s žijícími osobnostmi, které psali a píší historii našeho sportu. Příležitost setkat se, vyslechnout názory a shlédnout jejich krátké prezentace bude zcela ojedinělá. Tolik českých jachtařských osobností pohromadě se ještě nesešlo. Od Richarda Konkolského až po Martina Dolečka. Oslovili jsme a většina účast přislíbila: Albrecht Jiří, Bernt Jaroslav, Bína Daniel, Denk Jiří,Doleček Martin, Dvorský Josef, Hauschke Karel,  Havelka Jaroslav, Honsovi Jana a Ota, Karásek Oldřich, Koláček Milan, Konkolski Richard, Korytář Jaroslav, Kramářovi Dáša a Miloš, Krautschneider Rudolf, Křížek David, Kuchejda Jindra, Novotný František, Ondráček Petr, Piňos Igor, Račan Miroslav, Skála Bedřich, Skořepová Eva, Sýkora František, Sunderhauf Zdeněk, Teubner Zdeněk, Zindulka Jiří, Zítek Karel, Žižka Zdeněk!

Martin Doleček v Libštáte

V kině budou probíhat besedy s kapitány nejlepších plaveb roku 2019, Martinem Dolečkem, Jirkou Denkem, Zdeňkem Žižkou, Mirkem Račanem. Každý účastník setkání obdrží publikaci vydanou k tomuto výročí. Publikace dokumentuje nejen libštátský příběh, ale obsahuje i doplněný přehled nejvýznamnějších událostí a plaveb uplynulé historie námořního jachtingu u nás. Nebude chybět prodej jachtařské literatury. Autogramiáda…

Za pořadatele zve Jarda Bernt