Loď, to nejsou jen plachty

Nejen plachetnicemi živ je vodymilný člověk – existuje spousta lidí, kteří si na plachty a na moře nepotrpí, ale přesto je neklidný živel láká stejně silně, jako jachtaře. Mezi nimi existuje skupina, která se pravidelně vydává na motorové lodi na evropské kanály – ať už do Holandska nebo do Francie nebo do jiné země, kanály oplývající. A že jich v Evropě je. Je obecně známo, že na řízení takové říční kanálové lodě nepotřebujete papíry (nechť Poseidon dá, ať to dlouho vydrží) a tak vyrazit na kanály je velmi jednoduché. Je to ale dvousečné – skutečně může začátečník takovou loď bez přípravy řídit? Pokud pochybujete a chtěli byste si plavbu a řízení motorové lodě vyzkoušet, je tenhle článek právě pro vás.

Jirka Brožek, jeden z kapitánů a autorů Krásy jachtingu nás upozornil na možnost si přímo v centru Prahy plavbu na lodi vyzkoušet. Jirka Kučera, lodník, jachtař a také majitel Lodnik.cz provozuje v Praze na Vltavě motorovou loď Skipper Mistress a nabízí kondiční seznamovací plavby všem adeptům říční a kanálové plavby. Máte možnost si tak vyzkoušet nejen ovládání lodi, její vyvazování a manévrování, ale i plavbu v pražském lodním provozu, případně i proplouvání zdymadel (komor) což pak na kanálech na dovolené jako když najdete.

Bohužel musím napsat, že oproti našemu zvyku – vše o čem píšeme vyzkoušet -jsme na Skipper Mistress ještě nepluli, ale v tomto případě by to nemělo být na závadu. A pokud se někdo na Skipper Mistress svezete, napište nám o tom – rádi vaši zkušenost zveřejníme!

-red-

logo_2