Martin Doleček: Jsem znovu v Austrálii a vyplutí ze blíží!

Poslední zprávy o stavu projektu: Martin poté, co strávil zimu v Čechách, kde mu dělal společnost po celé tři měsíce Kouzelný dědeček John z Cooktownu – což ostatně asi všichni víte – odletěl zpátky do Austrálie. Teď už je zpátky u Alye a pilně ji připravuje k vyplutí. Tady je zpráva přímo od Martina:

AKTUALNI STRATEGIE! Připravují AlyiII ke spuštění na vodu. Vyrábím nová okna, která musím opět přelepit. Oživuji velké servisní baterie. Dělám údržbu na hlavním motoru, aby se stal spolehlivým a domlouvám nutný tým, techniku a vhodnou dobu pro spuštění Alye za velkého přílivu. Čeká mě postavení stěžně a jeho seřízení, nasazení a kontrola všech plachet, autopilotu a montáž větrného pilota. Po doplnění provozních hmot, musím provést malou zkušební plavbu pro kontrolu stability, funkčnosti celé plachetnice a všech zařízeních (hloubkoměru, navigace, komunikačních přístrojů, řídících systému, radaru AIS , dobíjení, osvětlení atd.) Dále se musí provést doplnění léků a obnova lékárničky, obnova hasicích přístrojů a bezpečnostní a povinné výbavy pro případně Mayday. Pak ještě kontrola a doplnění nutného nářadí, materiálu pro opravy a náhradních dílu.

Dále musím: Doplnit zásoby potravin a vody pro dlouhé plavby a zkontrolovat výbavy pro potápění a rybaření a připravit záznamovou techniku. A na závěr přijde rozloučení se s přáteli a dobití kreditu satelitního telefonu. Překážkou budou opět má VIZA , která nařizují jasný datum opuštění Austrálie, a jako vždy, stav lodní kasy, která si logicky nemůže dovolit vše. Zázemí mám u mého ,,kouzelného dědečka“, který mi je stále oporou! Držte mi pěstí, ať se z toho všeho už konečně vyhrabu!

Díky! KPT.Martin Doleček (Cooktowne)