Michal Krysta obsadil druhé místo transatlantické etapy závodu Class Globe 5,80!

Závod okolo světa na malinkých plachetnicích třídy Class Globe 5,80 nabral ke konci své druhé etapy přes Atlantik docela nečekané obrátky.

Od půlky plavby se o vedení tahal Michal Krysta se svoji Menawan a Etienne na lodi Numbatou. Bohužel pro Michala se vše zdramatizovalo 10.12., kdy přišla zpráva, že má 500 NM před cílem rozbité oba autopiloty. To na sólové plavbě znamená velké problémy a nonstop ruční kormidlování téměř beze spánku a možnosti odpočinku.

V tu dobu byla vzdálenost mezi vedoucími dvěma loděmi pouze 0,2 NM a odhadovaný čas dojezdu do cíle se lišil pouze o jednu minutu! Michal se i přes nepříjemnosti od té doby drží těsně za Etiennem na druhém místě a i dle zpráv si i přes vyčerpání a nemožnost spánku drží optimistickou náladu.

Michal nakonec cílovou čáru překročil jako druhý v čase 01:19 14.12. a jeho plavba přes Atlantik trvala neuvěřitelných 26 dnů, 12 hodin 19 minut a 55 sekund. Kvůli podmínkám v přístavu nemohl nakonec v noci zakotvit přímo u mola, takže zakotvil v zátoce nedaleko.

Michalovi moc gratulujeme, protože dokázal neuvěřitelný výkon mezi náročnou konkurencí a v náročných podmínkách!

A ještě jedno musíme dodat. Pro nás v redakci je každý, kdo vyplul a doplul, vítěz. To je bez debat. Tak ještě jednou, velká gratulace!