Nebudu vám lhát, Krása jachtingu potřebuje pomoct

Tenhle text jsem před pár dny sdílel emailem na naše čtenáře edice Krásy jachtingu a IFP Publishing. Překvapila mě, a přiznávám, i dojala snaha spousty lidí nám pomoci činem i slovem. Hodně z nich mi také psalo, abych ten text dal i na Krásu a na Facebook. Původně jsem se takového kroku obával, ale nyní, hlavně po Covid Praha, kde jsme neměli vůbec šanci, tak činím. Předem díky všem za jakoukoliv formu pomoci a podpory.

Jarda F.


Vážení kamarádi, jachtaři. Možná to víte, ale přeci jen bych to chtěl objasnit. Já a moje paní (Skipřenka) máme malé nakladatelství IFP Publishing, a protože jsme nadšení jachtaři, už přes deset let vydáváme hlavně jachtařské knihy. Magazín Krása jachtingu vznikl jako náš koníček v rámci nakladatelství – proto vlastně nikdy nebyl myšlen jako výdělečný, nemá reklamy a obsah je zadarmo. Naše nakladatelství IFP Publishing tak Krásu jachtingu financuje ze 100%, dnes včetně výplaty jednoho redaktora.

Koronavirové událostí posledních týdnů nás však tvrdě zasáhly. Nejde jen o to, že už půldruhého měsíce jsou zavřená knihkupectví. I když ten propad bude hodně bolet, není to hlavní problém. Zavřená knihkupectví však knokoutovala velkoobchody, které do nich dodávají knihy – včetně samozřejmě těch našich knih. Výsledkem je, že knižní velkoobchody (v ČR jsou 4 hlavní) nám za prodané knihy přestaly platit. A protože splatnost faktur je 3 měsíce, měli jsme teď dostat peníze za vánoční prodeje 2019. A nemáme je. 70% obratu nakladatelství se děje o Vánocích, tam realizujeme zisky, ze kterých pak zbytek roku žijeme. A tyhle peníze k nám zatím nedorazily a výhled není růžový. Čelíme tak nejenom propadu tržeb, ale i druhotné platební neschopnosti. A jako pražská firma nemáme nárok na žádné kompenzace.

Chápu, že mnozí z vás jsou v podobné těžké situaci a někteří i v horší – nám přeci jen aspoň trochu fungují prodeje přes eshop. Ale bohužel musím napsat, že už jedeme takříkajíc na výpary.

Od státu nic nečekám, to je marný, ale dovoluji si obrátit se na Vás, naše čtenáře.

Pokud plánujete zakoupit nějakou naši jachtařskou (i jinou) knihu v našem eshopu, udělejte to prosím co nejdříve. Nastavuji slevu 30 % na všechny knihy – níže je slevový kód.

Slevový kód: COV192020

Adresa eshopu: ZDE NÁŠ ESHOP

*Slevový kód vložíte v košíku do pole Slevový kupon a stisknete tlačítko „Přidat“. U některých knih už slevy nastaveny jsou a sčítají se, takže se můžete dostat na opravdu zajímavé ceny…

Pokud se rozhodnete nás nákupem podpořit, budu moc rád. I když si nic nekoupíte, budu velmi vděčný, když alespoň tuhle informaci předáte někomu z přátel.

Díky moc, ať už jste se rozhodli jakkoliv. Jsem v každém případě rád, že vás mohu počítat mezi naše čtenáře a přátele Krásy jachtingu, a jachtingu vůbec.

Držme si všichni palce, ať to zvládneme.

Jarda Foršt
šéfredaktor
777 608 994
Krása jachtingu
IFP Publishing
jachtarskaliteratura