Nezvěstní po bouři Gloria

Skáza na Malorce Foto: why knot sailing .facebook.com/WhyKnot.Official

Bouře Gloria se minulý týden přehnala s větry o síle přes  144 km/h a s vlnami nad 13 metrů kolem jihovýchodního pobřeží Španělska a kolem Baleárských ostrovů. Kromě vln a větru přinesla i silné deště, sníh a způsobila značné škody. Bohužel došlo i na oběti na životech. Tři osoby jsou stále pohřešovány.

David Cabrera, Freediver a držitel rekordu v potápění bez přístrojů se ztratil v kaňonu Na Mora. Místo je populární destinací na canyoning, spouštění se úzkými a hlubokými koryty potokú ve skalách. Cabrera s parťákem se v pondělí ztratil pravděpodobně v důsledku deště a přívalů vody v kaňonu. Záchranné týmy prohledávaly kaňon a jeho okolí včetně ústí do moře, bohužel zatím o 35 letém sportovci nejsou žádné zprávy.

Dvě dvě osoby jsou  pohřešované na Ibize. 25 letý britský občan se během bouře ztratil v oblasti Sant Joan de Labritja. Další místní 41 letý občan pravděpodobně zahynul po pádu do moře u městečka Cala Sant Vicent.

Gloria se zapsala jako nejhorší bouře od roku 2003. Zatím je hlášeno 9 obětí. 200 000 lidí zůstalo bez proudu a rekordně velké vlny zaplavily pobřežní části měst a způsobily škody na blízkých budovách. Mořská voda pronikala hluboko do delty řeky Ebro přičemž se rozlila a zasolila místní pole. Pobřeží lemují vraky plachetnic a motorových člunů, které moře vyvrhlo na břeh.

Zdroj: majorcadailybulloetin.com