On-line přednáška: Budoucnost windsurfingu

Foto: ČSJ

Přednáška bude vtipným shrnutím od historie až po dnešní moderní windsurfing. Dozvíte se, jak se u nás začínalo, jak je jednoduché s tímto sportem u nás začít v kterémkoliv věku, něco o retro prknech s moderní technologií s Karlem Lavickým, ale také o nových typech foilů, trendech, o juniorském windsurfu, o motivaci pro mladé a o všech kvalifikacích Patrika na Olympiády. Nečekaně zjistíme, že i foil zvládne „turista“! A především se dozvíme, jak je to s náklady na tento sport nejen v porovnání s jachtingem a že nic není nemožné, protože windsurfing je podporován Českým svazem jachtingu.

Přednášející: Milan Hájek, Patrik Hrdina​
Cena: 300 Kč (pro členy ČSJ zdarma, prosím uveďte své číslo do poznámky rezervačního formuláře)
Termín: 16. 2. 2021, 18.00-20.00, ONLINE

Platící zájemci prosím vyplňte rezervační formulář zde.

Milan Hájek patří dlouhá léta k nejlepším českým jachtařům. Závodil na Optimistu, Evropě, Finnu, Laseru, T-Boatu, Café 24, Melgesu 24, společně s Davidem Křížkem dosáhl mnohých úspěchů ve dvouposádkových námořních závodech třídy Mini a jako kormidelník a kapitán vyhrál mnohé týmové závody na moři. V současné době stále závodí na Fireballu a skifu RS700 – v obou těchto třídách patří k nejlepším na světě. Již od roku 2007 je kormidelníkem a kapitánem TŘI SESTRY SAILING TEAMU, s nímž v roce 2015 dokázal vyhrát skupinu na Rolex Middle Sea Race, který je jedním z největších světových námořních závodů, a v celkovém hodnocení handicapu ORC vybojoval 3. místo.

Patrik Hrdina 10 ti násobný mistr republiky ve windsurfu. Je jediný žijící exemplář v ČR, který vyzkoušel všechny typy windsurfů na závodní úrovni. Startoval na Olympiádě 1992 v Barceloně a v roce 1996 v Atlantě. Spolu s Davidem Křížkem dělal kampaň na 49ER na Olympiádu 2000. Stále aktivní závodník, jenž jezdí nejnovější olympijskou třídu IQ foil. V roce 1984 startoval na závodech Družba 84. Kromě windsurfů, jezdil i na kitetsurfech, ale jak sám říká: „Teď už mě to nebere, dnešní kiting je až moc bezpečný. Dříve se jezdilo s nožem a byl to jiný adrenalin.“ A přesto, že byl nejstarší závodník na letošním na Mistrovství Evropy v IQ foilech, dokázal získat na Českém mistrovství medaili, má krásné 3. místo. Věnuje se mládeži a dělá kurzy.