On-line přednáška: Jirka Denk – Plavba z Aljašky do Mexika na lodi Altego II.

Jiří Denk je dlouholetý jachtař a cestovatel. Se svojí lodí Altego během let 2007-2010 obeplul celý svět. Byl třikrát na Mysu Horn. Je kapitánem 1. české plachetnice, která doplula na Antarktidu a zpět a roce 2019 zdolal náročnou arktickou Severozápadní cestu (Grónsko-Kanada-Aljaška). Nedávno doplul do Mexika. O plavbě kolem západního pobřeží USA bude jeho další přednáška

Přednášející: Jiří Denk
Cena: 300 Kč (pro členy ČSJ zdarma, prosím uveďte své číslo do poznámky rezervačního formuláře)
Termín: 26. 1. 2021, 18.00-20.00, ONLINE

Platící zájemci prosím vyplňte rezervační formulář zde.

Plavby podzimní Aljaškou do USA jsem se trochu obával. Zdejší zimní bouře jsou vyhlášené svou tvrdostí. Nakonec ale plavba: Kodiak-Sitka-Petersburg-Wrangell-Ketchikan-Prince Rupert-San Francisco-San Diego-Ensenada byla daleko krásnější, než jsem doufal. Počasí nám nakonec neuvěřitelně přálo a prožili a viděli jsme vše, co jsme si přáli: medvědy, orly, velryby, tuleně, ledovce, krásnou přírodu, fjordy, kaňony, 2.730 Nm krásnou a dramatickou přírodou. Samozřejmě nescházely ani dramatické a napínavé okamžiky – např. noční srážka s plovoucím kmenem. Prostě nádhera.

Po 10 dnech v ČR jsem se s dcerkou Haničkou (6r.) vrátil do Mexika na naší první společnou plavbu bez Petry. Jsem moc rád, že se k nám přidala Adéla Fialová s dcerkou Toničkou, holky vytvořily skvělou dvojku a plavba dlouhá 1.150 Nm utekla zábavně a příjemně. Plavba kolem pobřeží Mexika do Cortézova moře byla naprosto úžasná. S dětmi a s posádkou jsme viděli rypouše sloní, tuleně, plavali jsme s lachtany i velrybími žraloky. Neuvěřitelně skvělé zážitky pro děti i pro dospělé. A celkový dojem? Na to jak byl r. 2020 pro mě po všech stránkách nepovedený, tak z hlediska mých plaveb se vlastně krásně povedl :-).