Podpořte knihu “Po stopách Arthura Ransome”

Kotvící La Grace v Port D´Andratx.

Vážení čtenáři Krásy jachtingu,

František Novotný, jachtař a spisovatel, píše knihu o svých cestách po stopách příběhů Arthura Ransoma, anglického spisovatele, který je v Čechách svými příběhy Vlaštovek a Amazonek dobře známý. František společně s klubem Arthura Ransoma podnikl několik výprav po stopách románových hrdinů, samozřejmě zejména na plachetnici, a nyní o svých zážitcích píše knihu. Vydali se společně na Ostrov divokých koček, plachtili po jezeře Windermere i Coniston, zkoumali Tajemné vody, hledali na Vnějších Hebridách Velkou severní a také podnikli plavbu z Anglie do Holandska, kdy stejně jako románoví hrdinové v knize Nechtěli jsme na moře, zažili velmi divoké počasí.

Kniha, kterou František připravuje a kterou by mělo vydat naše malé nakladatelství IFP Publishing, není jenom kniha cestopisná, ale bude také obsahovat spoustu praktických informací pro každého, kdo by se do daných oblastí chtěl také vydat ať už na lodi, nebo po pevnině.

Protože vydávat v dnešní době knihy je značně nejistá a adrenalinová záležitost, chtěl bych nabídnout čtenářům Krásy jachtingu možnost se na vydání knihy podílet a tím snížit riziko toho, že se knihu nepodaří vydat. Nebojte se, nechci po vás peníze dopředu. Nicméně vydání knihy by velmi pomohlo, pokud by existovalo jisté množství závazných objednávek. A protože bych chtěl na oplátku nabídnout něco zvláštního, chtěl bych vyhlásit:

Každý, kdo závazně na dobírku objedná knihu Františka Novotného Po stopách Arthura Ransomeho, a učiní tak do data, než půjde rukopis do tiskárny (přibližně první týden v říjnu 2012), bude v knize uveden s poděkováním jako jeden ze sponzorů knihy. Současně získá i knihu s vlastnoručním podpisem autora. Cena knihy bude kolem 300 korun s DPH a vyjít by měla před Vánocemi 2012, na začátku listopadu. Jakmile kniha vyjde, bude každému objednavateli automaticky zaslána na dobírku.

Co vy na to? Podpoříte knihu Františka Novotného?

Jestli ano, napište mi na mail na jaroslav@ifp-publishing.cz

Jarda Foršt