Pomítání filmu Martina Dolečka a Pepy Prokopa – The Atlantic Ocean

V tomto příspěvku jsem psal pozvánku na akci Krásy jachtingu – promítání filmu Pepy Prokopa o přeplavbě Atlantiku na maličké Alyi II společně s Martinem Dolečkem, které se konalo 19.2. v Praze v hotelu Fortuna City. No a nyní mi dovolte akci zhodnotit, a nabídnout vám pár fotografií, a také dvě videa z akce.Musím napsat, že akce se vydařila. Do poslední chvíle nebylo úplně jasné, kolik lidí dorazí – i když naše počáteční obava, že nedorazí nikdo, se díky internetovým registracím změnila na obavu, abychom se vůbec vešli. Ale nakonec to klaplo úplně přesně – 153 platících diváků zaplnilo sál do posledního místečka, a tak se příprava dvou paralelních promítaček vyplatila. I přes mírné technické problémy bylo před šestou vše připraveno a pár minut po šesté se mohlo začít. Jako předkrm měli diváci možnost shlédnout sedmnáctiminutový film ze závodů historických plachetnic Brandraris Race (o němž jsme psali zde) na jehož promítání jsme se na poslední chvíli dohodli ještě s Jirkou Brožkem. A pak se promítal film hlavní. Co mám o o něm napsat? Je skvělý. Viděl jsem ho po šesté a rád se podívám zase. Za mě můžu říct, že je to nejlepší jachtařský film, který jsem zatím viděl. Po skončení promítání byla krátká přestávka a po ní jsme vylosovali pět šťastlivců, kteří si odnášeli DVD s filmem. A pak si vzal slovo Martin Doleček. Kdo jste na některé jeho přednášce byl, dáte mi za pravdu, že Martin je živel. Jeho vyprávění o plavbě skrz Panamu, Tichý oceán na Nový Zéland je nenapodobitelné, neuvěřitelně poutavé a hlavně zábavné. Když jsem pár minut po deváté museli končit – nikomu se domů vůbec nechtělo. Ale nedalo se nic dělat – Martin ještě dával hromadu autogramů všem, kteří si DVD s filmem zakoupili a pak jsme se přesunuli do nedaleké restaurace U sudů, kde jsme pokračovali v debatách až do zavíračky. Končili jsme až nad ránem u nás doma, takže můžu asi říct, že akce se opravdu vydařila. Co dodat – snad vám těch pár fotografií a dvě videa aspoň trochu přiblíží atmosféru promítání a připomenou Martina, který v sobotu 28.2. odletěl zpět na Nový Zéland. Držme mu palce a přejme mu dobrý vítr a stopu vody pod kýlem.

Tady se na kousky přednášky můžete podívat.

Chtěli mě sežrat domorodci

Motýli v bouři


 

4 COMMENTS

  1. prostě mazec 😀 není někde celej záznam? 🙂 bych si to rád znovu poslechl ..na živo to bylo lepši …ale opakování je matka moudrosti 😀

  2. Dobry den,
    byli jsme na prednasce Martina v Praze a jeho prispevky jiz nejakou dobu sledujeme. Avsak z promitani jsme museli odejit v rychlosti, jelikoz jsme jeste jeli zpet domu do Ostravy. Nejak v tom spechu jsme zapomeli na pamatku (ukazku rodine) koupit DVD a bohuzel jsme nebyli vylosovani. Muzete nam dat kontakt na nekoho kdo je schopny nam ho prodat a poslat?
    Dekuji Michael Damek. damek.michael@gmail.com

    Jinak typ prezentace Martina nas okouzlil a pobavil.
    Atmosfera byla uzasna, krasny vecer. Dekujeme 😉

Comments are closed.