První letošní závod HEBE V

Pokud alespoň trochu sledujete závodní jachting, nemůžete neznat lodě HEBE a jejich posádky, v čele s charismatickým Zdenkem Sünderhauefem, kterému nikdo neřekne jinak než Zdenál. Lodě HEBE jezdí závody nejen na moři (HEBE V), ale i na vodě sladké (HEBE IV). Posádka HEBE V, společně s posádkou neméně známé lodě Tři sestry, otevřela letošní závodní sezónu závodem na Maltě. A vedla si nadmíru vynikajícně! Přečtěte si, co nám o závodě napsal Zdenál osobně.


Ahoj. Pár slov k prvním závodům Hebe Sailing Teamu.

Na Malorku dovezla naší plachetnici  Hebe V z Malty posádka ve složení Zdeněk Jakoubek, David Kovařík, Petr Solař. Po nezbytné údržbě byla loď připravena na tréninky a první závody v sezoně. Letecky z Prahy dorazil zbytek posádky ve složení Pefi Fiala- skipper, Zdeněk Sünderhauf, Jakub Havelka, Milan Tomek a Vojta Šindelář. Vojta, odchovanec Hanky Kábové, byl na námořní lodi poprvé a během tréninků se na pozici bowmana rychle zlepšoval. První tři dny jsme věnovali tréninku v nácviku  obratů, vytahování a stahování spinakeru a zažití startovních procedur.
Následovaly tři závodní dny, během kterých jsme odjeli jednu navigační rozjížďku a čtyři up-down rozjížďky. Jeli jsme ve třídě ORC Class 3, kde závodilo celkem 13 lodí. O čelo závodu jsme bojovali především tři lodě, naše Hebe V pod českou vlajkou a dvě španělské plachetnice. Ještě před posledním závodem jsme měli vynikající postavení na druhém místě o bod za první lodí, ale i o bod před třetí.
Nakonec jsme po velkém boji v poslední rozjížďce obsadili třetí místo a  tím i třetí místo celkově. Další česká loď,  spřátelené posádky Tři sestry, obsadila výborné, druhé místo v kategorii ORC Class 1.
Dokázali jsme si, že můžeme držet krok i s těmi nejlepšími  a motivuje nás to do dalších závodů.
Sezonu máme připravenou jak na mořské plachetnici Hebe V,  tak  i na karbonovém speciálu Hebe IV, kde se zúčastňujeme závodů na  na jezerech a sladkovodních vodách.

Za Hebe Sailing Team.

Zdenál Sünderhauf