Sail Life Youtube: Mads a renovace paluby jeho plachetnice Atheny

Jak všichni víme, Youtube je zdrojem nekonečné zásoby videí na všechno, na co si vzpomenete. Což je trochu problém, protože najít v tom nepřeberném množství rozumný kanál a zdroje například na návody není vůbec jednoduché. Rádi vám tady na Kráse Jachtingu představíme pár našich oblíbených Youtuberů, od kterých se dají čerpat cenné zkušenosti a rady.

Dánský programátor jménem Mads si v roce 2015 řekl, že prodá svůj dům a přestěhuje se na plachetnici. Koupil tedy dřevolaminátovou plachetnici Warrior 38 jménem Athena z roku 1987 a od té doby jí opravuje, renovuje a předělává. Má za sebou už obrovské množství práce a naštěstí pro nás amatéry o tom všem točí pěkná videa. Protože ani on neměl na začátku velké zkušenosti, rozebírá ve videích nejenom návody a postupy, jak co opravit a předělat, ale i svoje chyby. A jak každý jachtař dobeř ví, nejlepší je poučit se z chyb jiných. 😉

Jako příklad tady máme první video ze série oprav celé paluby. Původně chtěl Mads pouze vyměnit starou teakovou palubu, ale po odstranění zjistil, že celé dřevěné jádro paluby je vlhké a prohnilé a že bude muset opravy trochu rozšířit, což je noční můra každého, kdo se pustí do podobné opravy paluby. Popral se s tím moc dobře, jak uvidíte. Během několika dalších videí pak ukazuje, jak odstranit veškeré zařízení na palubě, shnilé jádro, nahrazování novým dřevem, laminátování, natírání a podobně.

Mads nedělá takové ty „rychlonávody“, jak je dnes zvykem a kde všechno vypadá triviálně… Mluví podrobně o postupech, pomůckách i nářadí, které používá, a vysvětluje vše. Není to tedy video na 5 minutovou pauzu v práci, spíše si večer k němu rozdělejte dobré pití, dýmku, pohodlně se usaďte a nasávejte zkušenosti a praxi z pohodlí gauče. Pokud uvažujete o renovaci paluby u své lodě, věřím, že vám Madsova videa pomůžou si ujasnit priority a postupy.

Pozn. šéfredatora:
tip pro české titulky: Když si tohle video pustíte přímo z Youtube (kliknete v obrazovce dole na „Youtube“, můžete v nastavení nastavit automatické titulky na češtinu. Sice jde o automatický překlad, ale je velmi dobrý, viz. obrázek úplně dole. 

Ukázka českých titulků

Jestli se vám články na Kráse jachtingu libí a chtěli byste nás podpořit, pošlete prosím jakoukoliv částku na účet:

4654910001 bankovní kód 2010 variabilní symbol 1111.
Moc díky!