Setkání klubu LA GRACE na Bezdrevu

V sobotu 26.5.2012 se konalo setkání klubu La Grace. Tentokrát proběhlo v malebném prostředí loděnice yachtklubu Kohinoor na jihočeském rybníku Bezdrev a to díky Danovi Roseckému, který je v místním yachtklubu od svých dvanácti let členem.

Hlavním bodem setkání byla valná hromada, která měla schválit zprávu o loňských financích klubu, rozhodnout o výši příspěvku a rozhodnout o tom, k čemu budou finance klubu použité.

Jako další, chtělo by se říci doprovodný, program potom bylo opékání prasátka, přednáška Pepy Dvorského o tom, co se dělo s La Grace v Karibiku, přednáška Petra Scheiricha o plavbě přes Atlantik podle hvězd a projížďky na plachetnicích.

Počasí bylo vynikající a celé akci přálo. Bylo teplo a zároveň foukal i vítr, takže se vesele plachtilo. Dan neúnavně vozil zájemce na své Miamitty, která je vlastně předobrazem La Grace a kdo na ní zrovna neplul, zkoušel svoje štěstí na lodích třídy 420, Evropa nebo na malém Optimistu, který se ukázal překvapivě odolný váhám členů klubu. Kupodivu unesl bez problémů i mě. Celou akci ozdobil samozřejmě Pater Scheirich, protože se dostavil ve své parádní kadetské uniformě a sklízel obdiv všech ostatních, pohříchu hlavně dívek.

Petr Scheirich je veslován na Danovu Miamitty.
Petr Scheirich je veslován na Danovu Miamitty.

Akce to byla milá, protože byla příležitostí setkat se zase po čase s kapitánem La Grace,  Pepou Dvorským, kterého jsem naposledy viděl před Vánoci jeho odletem do Karibiku a také s ostatními kluky, jako s Danem Roseckým, Petrem Tannerem, s Andy z Brna, Strýčkem Bidlo, Jaffim… a také byla příležitost setkat se s těmi členy klubu, se kterými jsem se doposud neznal.

Na valné hromadě, která proběhla k večeru, byly všechny body podle plánu schváleny, členský poplatek zůstal 500Kč na rok a rozhodlo se, že finance na tento rok věnuje klub na stavbu dřevěného člunu pro La Grace. Současně měli členové klubu možnost zakoupit si mince La Grace, které se velice povedly.

A pak už se jedlo prasátko, pilo pivo, víno, kecalo se.. prostě jak na takových akcích bývá zvykem.

Pokud byste se chtěli stát členy klubu LaGrace, napište mi na mail jaroslav@ifp-publishing.cz

Velký dík Danovi za fajn akci!