Singa: 4.června – 7.června PRVNÍ FOTOGRAFIE PETRA ONDRÁČKA Z AUCKLANDU

Píše Jarmila Ondráčková:

4.6.2012 – pondělí– úklid a vyklízení lodi začal hned ráno. Petrovi se podařilo celou lod dát do pořádku. Co se týče poházených věcí tak, aby měl dobrý přístup k mytí, dezinfekci, a potom pro nové nátěry-laky. Je dobře, že nemusí spát v lodi, protože čerstvé chemikálie z dezinfekcí a nátěrů by mu určitě hodně podráždily oči a dýchací cesty.

Petr Ondráček v Aucklandu 2.června
Petr Ondráček v Aucklandu 2.června

Některé elektronické zařízení již opravil /hloubkoměr/. Nefunguje tedy zatím ještě radar, solár a pár dalších. Též nefunguje jedna čtečka Kindle, která je ovšem v záruce. Počítač je ovšem neopravitelný, Petr musí pořizovat jiný. Dnes nainstaloval do i-Padu skype, tak si chválil, že mohl při naší konverzaci ležet v posteli.

5.6.2012 a 6.6.2012úterý a středa – oba dva dny Petr strávil různými nákupy, zařizováním fomalit, placením všech potřebných poplatků v přístavu, které bylo nutno uhradit. Např. jeřábování a povinná karanténa spočívající v hrubém odstranění škeblí z boků lodi /20 cm vrstva těch potvor a nábal půl metru visící z kýlu dolů/, které provedlo servisní středisko okamžitě a povinně bez dohadování, stálo něco přes 27.000 Kč. V ceně byl základní nový nátěr, možnost dodělání všech úprav pod ponorem a spuštění na vodu. Dále Petr dokupoval fůru „drobností“, které na lodi došly během plavby a je nutné, aby byly po ruce ještě pro jeho opravy a nebo v základní výbavě a další barvy a laky na obnovení interiéru. V podstatě jsem zjistila, že již zase utratil 40.000 Kč. Trochu mě to rozladilo, ale co mohu dělat?! Vím, že Petr zásadně nekupuje žádné blbosti, takže je jasné, že tyto nákupy byly prostě nutné. Ani jsem se ho neptala, co je třeba ještě nakupovat. Dnes to ani zatím nechci vědět, protože ještě k tomu musel koupit nový počítč. Z rozbitého měl vše zazálohované /což by se mně rozhodně nestalo/.

Dnes stihl ještě namontovat držák prodloužení kormidelní páky, který se mu cestou též urazil. Stihl ještě odvézté z lodi dost věcí, které bude nutno vzít domů. Po večerech zprovozňuje počítač a instaluje vše, co on v PC mít chce a musí.

7.6.2012čtvrtek
‚Dnes Petr zbrousil uvnitř špičku lodě, WC s dveřmi, šatničku s chodbičkou, vydezinfikoval a natřel. Mezitím přišla novinářka s fotografem z „Harbour News“ udělat rozhovor. Novinářka spěchala, pravila, že musí z lodě, že na ni jde mořská nemoc, takže vše šlo celkem rychle.

Petr si „vaří“ na lodi sám, řekl, že nechce obtěžovat paní Martu. Povídal, že stačí, že mu vše pere. Má s tím spoustu práce.

Nabádám jej, aby šel na trh, koupil si čerstvou rybu a ugriloval si ji, protože mu určitě chybí spousta živin. Nejřív říkal, že ano, dnes jsem zjistila, že to odložil na příští týden. Nadále ohřívá balíčky Expres Menu. A tak ho nechám, nemá to cenu. Normálnímu člověku by i přes jejich vynikající chuť „lezly ušima“. Petr však má rád stereotypy, takže opakující se jídla mu nejenže nevadí, ale dokonce vyhovují.

Další díl: Singa: 8.června- 12.června VÝLET K MĚSTU TAURANGA

1 COMMENT

Comments are closed.