Singa: 8.června- 12.června VÝLET K MĚSTU TAURANGA

 

Píše Jarmila Ondráčková

8.6.2012 – pátek – dnes je dodělána kompletně špička lodě po hlavní přepážku – jak jsem psala včera, dodělaly se ještě bílé polyuretanové nátěry. Bylo nutno provést velkou údržbu WC a odsolovače – čištění, výměna filtru a čištění membrány. Dále Petr vykytoval všechny šrámy na palubě.

Petr zjistil, že GPS-repeater je neopravitelný /některé funkce nechodí a nerozsvěcují se všechna čísla-obvyklý problém/. V opravě u Leona je ještě autorádio Sonya vysílačka SSB. Nepodařilo se opravit radar AIS.

Přes víkend jede Petr na výlet s Ondrou z lodi Maui na návštěvu k rodině Dany do Taurangy, která se o vše starala a vše organizovala. Zprávy z víkendu budou až v pondělí 11.6.2012

12.6.2012 – úterý – včera se Petr neozval, spal na lodi. V sobotu ráno vyjeli s Ondrou Kotabem autem na výlet. Jeli krásnou přírodou směrem na jih k městu Tauranga, kde bydlí rodina Dany Dunfort. Byli pozváni na večeři a rodina jim též nabídla nocleh. Dana je velmi hodná, ochotná, iniciativní a šikovná organizátorka. Vše kolem Petrova připlutí si s velkou obětavostí vzala za své a pro celý český tým vč. filmařů z Herafilmu byla neocenitelným zdrojem rad a pomoci. Pro Petra a Ondru připravila skvělou jehněčí večeři s grilovanou zeleninou. V neděli – ještě než odjeli – Petra na moji prosbu ostříhala. Konečně vypadá jako můj Petr, sice trochu pohublý, ale ne jako opuštěný, hladový vyhnanec. Cestu zpět zvolili samozřejmě jinou trasou – opět úchvatnou. Cestou projeli planiny, hory i pralesy. Udělali několik zastávek a domů se vrátili později večer.

V pondělí ráno Petr pokračoval v čištění hlavního prostoru a zadních lůžek, vč. nátěrů. /V tomto prostředí spal a dnes se divil, že ho štípou oči./. Loď bude mít uvnitř poměrně hotovou a jako „lahůdku“ si nechává cídění kuchyně. Asi ví proč naposled kuchyni. Možná, že i moje fantazie pokulhává za skutečností, když i on sám se toho děsí. Navečer byl pozván Bobem na setkání meteorologů a navigátorů do Yacht klubu, kde měl též přednášku o plavbě a jeho zkušenostech s předpověďmi počasí.

Dnes šel brzy spát, za minulý den se nastřádaly asi únavy a nevyspání.

13.6.2012 – středa – dnešní den Petr dále pracoval na úklidu a údržbě lodě. Dovyčistil hlavní prostor a zadní lůžka a pod nimi. Pod podlážky uložil různé náhradní díly, jako jsou např. náhradní vanty, líh, petrolej atd. Na palubě vyměnil náhradní vant za originální /na moři nebylo možné/ a přetěsnil všechna uchycení vantů. Navečer vrátil Particii auto.

Další díl: Singa: 13.června- 18.června PRÁCE A PŘÍRODNÍ PAMÁTKY

1 COMMENT

Comments are closed.