Stovka přes Atlantik: Poprvé na oceánu

Luděk Chovanec už teď dokázal pro mnoho z nás nepředstavitelné. Jeho plachetnička Stovka, se kterou se chystá na závod Setka Atlantic Challenge, je úspěšně hotová a připravená na plavbu a závod.

Během druhé půlky října Luděk dokončil instalaci kormidla, stěžně a ráhna a vyzkoušel (alespoň nasucho u domu) plachty. Vyměřil všechna potřebná lana a udělal inventář tzv. jak sám říká „bižuterie lodi“ – kladky, šekly a vazáky. 26.10. začaly velké přípravy na cestu a balení, což vám každý jachtař potvrdí jako asi nejhorší část příprav lodi.

Následně Setku a Luďka čekala dlouhá cesta po silnici – 4 300 Km do Portugalska. Cesta proběhla úspěšně a po pár dnech Luděk dorazil do Tagus Yacht Center u Lisabonu. Sobota 30.10. byla pro Stovku významný den, její kýl se poprvé dotknul vody.

Po zkušební plavbě a několika opravách čekala Luďka a Stovku 120 NM dlouhá přeplavba na místo startu, kam Luděk úspěšně dorazil na začátku listopadu. Byla to první oceánská plavba Stovky. Závod startuje 11.11. a my moc držíme Luďkovi palce!

Pozici Stovky můžete také sledovat na jeho trackeru na stránkách: https://www.chovanec.com/wp/projekt-stovka/