Krátká zpráva: Michal Krysta doplul v kvalifikaci na 2. místě

V sobotu 6.11. doplul Michal Krysta na 2. místě jako jeden ze šesti účastníků velmi náročného a legendárně prvního ročníku závodu Class Globe 5.80 na Lanzarote a ukončil tím kvalifikační část závodu. (Další články o závodu najdete ZDE).

Druhé místo zvládl Michal i přes menší nepřízeň Neptuna a několik nemalých technických problémů na lodi. Momentálně nabírá v marině síly na ostrý start závodu, který bude 18.11. Lehké to Michal na plavbě určitě neměl, přečtete si, co píše na svém Facebookovém profilu:


Michal Krysta:
🇪🇸 Lanzarote! Cíl první nominační etapy. Připlouvám v sobotu 6.11. jak spráskaný pes na 2.místě. Pomalu jsem zregeneroval a mám sílu něco napsat. Jsou dny, kdy jde vše hladce a dny, kdy se vše s.re…Já si prošel velkou krizí a dostal pořádně za uši. Přes 70hodin nonstop u kormidla ve větru s nárazy až 40kts a vlnami připomínající velké kopce, ze kterých jsem surfoval až 16ti uzly! Před samotným startem se mi rozpadla vinšna, po cestě urval backstay, přestal fungovat autopilot, otěže zamotané kolem kýlu, do toho párkrát ráhnem přes hlavu a je z toho prima výlet. Na Lanzarote připlouvám jak zombie totálně KO, hladový a vysílený, všude samá modřina a velký spánkový deficit. Takto vyčerpaný jsem snad ještě nikdy nebyl. Velká zkouška a opět spoustu nových zkušeností. Pocit zoufalství pomalu opadá. Je čas si pořádně odpočinout a připravit se na hlavní závod, který odstartuje 18.11. Držte palce! ⛵️