Britský námořník Alex Thompson odstupuje ze závodu Vendé Globe

Kdo s námi sledoval jeden z nejznámějších a nejnáročnějších závodů Vendé Globe, nonstop solo závod okolo světa, určitě zná jméno Alex Thompson. Alex se zúčastnil závodu Vendé Globe celkem osmkrát, pětkrát závod úspěšně dokončil na lodi HUGO BOSS a dvakrát se umístil na stupních vítězů a získal i několik světových rekordů. Po téměř 20 letech vrcholových jachtařských závodů ale z dalších účastí odstupuje.

Alex se k ukončení své závodní kariéry vyjádřil: „Závodní jachting miluji, ale nadešel čas, abych trávil více času na břehu se svoji mladou rodinou. Moje žena Kate vychovávala naše děti sama posledních 10 let, abych si já mohl plnit svůj sen. Teď chci ale Kate podpořit stejně jako ona podporovala mě. Neznamená to, že končím s jachtingem, jen že budu trávit více času na břehu než na moři.“ Aley ale zároveň úplně nevylučuje, že by se do závodu vrátit v roce 2028.

Alex dodává, že za posledních 20 let procestoval téměř každý kout zeměkoule, od Ruska do Mexika, přes Kanadu, Austrálii, Tajwan a přes řeku Yangtze až do Shanghaie v Číně. Po celém světě existuje obrovská komunita fanoušků, kteří sledují a milují závod Vendé Globe. Alex by se teď rád zaměřil na propagaci závodního jachtingu a sdílení svých zkušeností a znalostí hlavně s mladší generací.

Alex Thompson se svým týmem 5 West Ltd prošli za posledních 20 let v závodním jachtingu obrovským vývojem. Tlak na vylepšení závodních plachetnic a posunování technických možností až za hranice je podobný jako u Formule 1. Alex s týmem zústává v kontaktu a vidí příležitost v předání zkušeností, moderních vylepšení, profesionálního prostředí a nástrojů dalšímu kapitánovi týmu, který bude mít stejný cíl jako Alex: vyhrát závod Vendé Globe.

Před čtyřmi lety začal Thompson spolupracovat také s novým technologickým partnerem, Nokia Bell Labs, který se zaměřil hlavně na výkon samotného Alexe na palubě lodi při závodu. Fanoušci tak mohli při živém vysílání sledovat všechny úkony, které Alex na palubě dělal, práci s plachtami, opravování, vaření jídla či spaní. Platforma dala fanouškům úplně nový pohled na závodní jachting a ukázala jim, jak doopravdy vypadá život na palubě. Alex sám hodnotí tuto zkušenost velmi pozitivně a říká, že díky této spolupráci se naučili hodně o tom, jak dostat ze své lodi a ze sebe to nejlepší.

Zdroj: https://www.alexthomsonracing.com/

Jestli se vám články na Kráse jachtingu libí a chtěli byste nás podpořit, pošlete prosím jakoukoliv částku na účet:

4654910001 bankovní kód 2010 variabilní symbol 1111.
Moc díky!