S/Y Janna 2012: Jana a Petr, současnost

Už brzy vyplujeme!
Už brzy vyplujeme!

Naši pravidelní čtenáři již dobře znají Janu i Petra, kteří pracují a žijí v dalekých východních mořích na své plachetnici Janna. Jejich dosavadní příběhy, které jste mohli na Kráse jachtingu číst, zahrnují jejich jachtařské začátky a první velké plavby – aktuálně vychází ta ze Singapuru na Langkawi.

Ale čas nestojí, a zatím co zde čtete minulost Jany a Petra, oni žijí současností. Oba dva již na Thaiwanu dokončili svá studia, úspěšně završili své disertační práce a poté, co strávili letošní léto v Čechách, začali psát další kapitolu svého společného života. A ta kapitola je nerozlučně spjata s mořem a s jejich lodí. Oba se rozhodli splnit si jeden z největších snů každého jachtaře, kterým je žít na své lodi a toulat se moři a oceány volně a bez hranic. Oni sami o svých plánech říkají: „Nyní žijeme v Kaohsiungu na Tchaj-wanu, dokončujeme studia a opravy Janny a připravujeme se na další velkou plavbu, která by měla odstartovat na podzim či v zimě 2012. Cíl? Tím prvním jsou rozhodně Filipíny a pak uvidíme, zda se vydáme zpět již známými vodami do Thajska, nebo zamíříme opačným směrem na Nový Zéland… Časový limit? Dokud nás to bude bavit!

A protože velké dobrodružství Jany a Petra začíná právě teď, rozhodli jsme zveřejňovat dále jejich příhody dvojkolejně. Líčení jejich dřívějších plaveb bude vycházet jako doposud s titulem Janna a jejich současné zážitky budou vycházet s titulem S/Y Janna 2012, a dále 2013… jak bude čas pokračovat.

Za celou naši redakci přejeme Janě a Petrovi dobrý vítr, stopu vody pod kýlem a spoustu jen těch nejkrásnějších zážitků při jejich „modrém“ dobrodružství.

Redakce Krásy jachtingu