Tisková zpráva: Team MASTERLAN vyráží do boje! Interview

Jachtařský tým MASTERLAN – David Křížek a Milan Harmáček vyráží na druhý závod Flying Phantom Series. Tentokrát to bude naostro za plné divácké podpory v rámci Extreme Sailing Series. Česká televize zakoupila vysílací práva a tak věříme, že se na obrazovkách objeví nejen atraktivní plachetnice GC32, ale také dvouposádkové katamarány Flying Phantom, které pojedou s českou účastí. Tým odlétá do dějiště závodu, ostrov Madeira v Atlantickém oceánu, s dostatečným předstihem, aby stačil vyladit závodní katamarán a potrénovat. Davida s Milanem navíc čeká celá řada povinností, bezpečnostní a technické brífinky, tiskové konference, ale také akce pro novináře, sponzory i charitu. Závod začíná ve čtvrtek 29. června a končí v neděli 2. července. Na programu je 24 rozjížděk bez možnosti škrtání nejhorších výsledků. Bude tedy záležet na každé jízdě. Oba závodníci se na regatu důkladně připravují. Je třeba prostudovat nová pravidla pro rychlé foilující katamarány, trénovat na vodě, jak jen je to možné a také tvrdě pracovat v posilovně. Závod bude nesmírně fyzicky náročný. 

Na Madeiru se chystá několik členů fan-clubu týmu MASTERLAN. Bude to skvělá podívaná. Závod se jede ve Funchalu těsně u břehu. Přijeďte také fandit!

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům týmu. Bez vás by nebylo možné projekt realizovat.

Díky partnerům MASTERLAN a RODOP se podařilo zakoupit nejrychlejší sólový katamarán A-cat DNA F1. Posádka tak má možnost tréninku i během hlavní sezóny, když bude závodní katamarán Flying Phantom putovat v kontejneru od závodu k závodu. Rozbíhá se také spolupráce s automobilkou Land Rover, která je celosvětovým partnerem především foilujících lodí (Extreme Sailing Series, America’s Cup, Vendée Globe). Od KWS dorazily bezpečnostní prvky Magic Marine. Tým nyní testuje neopren s  výstuhami, včetně páteřáku a lycru s dalšími ochrannými prvky. Také dorazilo další břehové oblečení NAUTICA, které tým využije během oficiálních akcích a ve VIP zóně Extreme clubu. Se specialisty firmy NUTREND ladíme přesné dávkování sportovních suplementů, aby závodníci týmu vydrželi náročný program čtyřdenní regaty. Zároveň konzultujeme meteo v dějištích série a studujeme data Windguru Live. Technici této české společnosti nyní zajišťují měření pro Americký pohár a jednají o partnerství s ESS.

Mediální prezentace

Kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek se představil v televizních pořadech “Zázraky přírody” a “Máme rádi Česko.” Navíc dotočil ve skvělém týmu Pevnost Boyard pro Prima TV.  Na radiových vlnách se David potkal s Pokondry na Frekvenci 1, ale také s Hankou Reinders na rádiu Kiss. Články o týmu se objevily v celé řadě novin (např. Mladá Fronta Dnes, deník Bohemia atp.), ale i v časopisech (Yacht, Prestige, Luxury Men atp.) Nemalou pozornost věnuje našemu týmu také internet. Pravidelné články vychází na iRegata.cz, Lodních novinách, Kráse Jachtingu, stránkách Českého svazu jachtingu, nebo na Sportovních novinách – České noviny ČTK. Děkujeme všem, kteří podporují náš tým prezentují výsledky českým fanouškům sportu. Pro konkrétní požadavky na výstupy nás neváhejte kontaktovat.

Mistrovsví ČR ve třídě Catamaran Open – 26. titul pro Davida Křížka

David Křížek a Jan Svoboda zvítězili v letošním ročníku mistrovství republiky třídy Catamaran Open.

Pořadatelem letošního ročníku mistrovství republiky třídy Catamaran Open byl opět Yacht klub Jestříbí v Černé v Pošumaví na Lipně. Za krásného slunečného počasí se podařilo odjet celkem osm kvalitních rozjížděk, ve kterých startovalo 10 katamaránů. David Křížek letos závodil na katamaránu Tornado, na kterém jezdí s mnohaletým kosatníkem Zdeňkem Adamem. Ten ale letos nemohl závodit, a tak jej nahradil teprve 17ti letý Jan Svoboda. Toho David trénuje na skifu 29er, kde se svým kormidelníkem Šimonem Marečkem dosahují skvělých výsledků. Jan Svoboda se s katamaránem rychle sžil a na vodě předváděl velmi dobré kosatnické výkony. Posádka zaváhala pouze v první rozjížďce ve slabším větru, kdy dojela na 3. místě, ale následně dokázala 6 rozjížděk vyhrát. Právem tak získala titul mistrů republiky.  Pro Jana Svobodu to byl první titul v kategorii dospělých a pro Davida Křížka již 26. Na dalších místech pak skončili Milan Chlebna a Jiří Pavliš a Miroslav Falta a Tomáš Vastl.  Na prvních třech místech letos skončily katamarány třídy Tornado. Mistrovství republiky této třídy se měl David Křížek zúčastnit již se Zdeňkem Adamem, svým stálým kosatníkem, ale nakonec přišla nabídka od Land Rover BAR odletět na Bermudy, kde probíhalo finále Louis Vuitton Cupu, tedy poháru vyzyvatelů pro Americký pohár. Letos tedy David do šampionátu katamaránů Tornado nenastoupil.

INTERVIEW

Co jste dělali od posledního závodu v La Baule? 

David: Něco jsem natrénoval na katamaránu A-cat (RODOP-MASTERLAN) a odjel jsem dva závody na Tornadu. Mistrovství ČR Catamaran Open a Lipno Marathon. Následně jsem se chtěl ještě zúčastnit mistrovství ČR Tornado, ale od Land Rover BAR přišla nabídka odletět na Bermudy a živě sledovat finále Louis Vuitton America’s cup finále. Byl to úžasný zážitek a nasbíral jsem řadu zkušeností. Navíc jsme měl možnost vidět celé zázemí týmu Land Rover BAR, seznámit se se závodníky, vedením týmu, ale také s hlavním aerodynamikem. Pak jsem byl se Sportovním centrem mládeže v Kielu na Eurocupu a těsně před odletem na Madeiru jsem ještě natáčel pořad Pevnost Boyard pro Prima TV. To byl také obrovský zážitek. Byl jsem součástí skvělého týmu.

Milan: První týden po regatě jsem jen regeneroval. Závod byl extrémně náročný. V dalších týdnech jsem pak věnoval suché přípravě v posilovně a bodybody. Fyzička je pro mě v závodě nesmírně důležitá.  Hodně času jsem ale věnoval pracovním povinnostem. Léto bude plné závodů a firma musí fungovat.

Jak se těšíte na Madeiru a první oficiální závod Flying Phantom Extreme Sailing Series?

David: Strašně se těším. Dáme do toho maximu a ať už to dopadne jakkoliv, bude to obrovský zážitek a zkušenost. Madeiru mám moc rád. Byl jsem tu jako trenér v roce 2003 a jako závodník v rámci Minitransatu v roce 2007.

Milan: Moc se těším, že poznám krásný ostrov a atmosféru jedné z největších jachtařských tour na světě.

Co od závodu očekáváte?

David: Hlavně chci mít dobrý pocit z našeho výkonu. Dát do toho maximum a pak se uvidí na co to bude stačit. bude stačit. Nutně potřebujeme zahájit spolupráci s dobrým trenérem, ale je to hodně o financích. 

Milan: Věřím v další výkonnostní posun v moderním světě foilování. Je to úplně jiný svět, ale stojí to za to.

Kdo je hlavním favoritem?

David: Myslím, že se do čela prodere RedBull tým – Thomas Zajac (olympijský medailista z Rio de Janeira) a jeho kosatník Jason Sunders. Bude to ale velmi vyrovnané. Pojede se hodně rozjížděk a vše se započítává. Není prostor na chyby. 

Milan: Cup Legende – Tim Mourniac a Pierre-Yves Durand.

V čem bude závod výjimečný? 

David: Pojedeme před tribunami plnými diváků. Vše budou navíc sledovat televizní štáby. Celosvětová sledovanost Extreme Sailing Series je obrovská. Bude to trochu svazující, ale na druhou stranu se pojede více za hranou.

Milan: Bude to velká show. Navíc se pojede čtyři dny. Bude náročné to vydržet v plném nasazení. La Baule trvalo o den méně a bylo těžké vydržet tu fyzickou zátěž. Snad nám tentokrát vše vydrží a vyhneme se technickým problémům. 

Na jaké umístění se cítíte?

David: Vše bude o aktuální formě. Pole je nesmírně vyrovnané. V úplně slabém větru máme šance , ale jak se začne foilovat, tak v tom přechodu ztrácíme díky naší vyšší hmotnosti posádky. V silném větru máme velkou rychlost na stoupačku, ale potřebovali bychom zlepšit starty a akceleraci na boční kurzy.  Konkurence je obrovská a každý skalp se počítá. Letošní rok pro nás znamená nabírání zkušeností, ladění a plánování. Ač se to nezdá, jedná se o velký projekt. S malým rozpočtem a minimál ním týmem je to složité. Neustále se ale učíme a snad se i posouváme dál. 

Milan: Výborné by bylo umístění v TOP 10, ale já si říkám, hlavně aby to moc nebolelo. Čeká nás úžasná tour a nejhorší by bylo, se teď zranit. Myslete na nás a držte palce!

LIPNO MARATHON 2017

David Křížek se společně s Janem Svobodou zúčastnili náročného závodu kolem lipenské přehrady – Lipno Marathon 2017. Letos opět téměř nefoukalo a tým CK FISCHER se musel spokojit s 2. místem v kategorii katamaránů.

Letošní již 17. ročník závodu Lipno Marathon je za námi. Počasí bylo slunečné, ale vítr byl asi nejhorší v celé dlouhé historii. Otočná bóje byla nakonec umístěna u Dolní Vltavice, ale i tak byl výsledný čas i těch nejrychlejších lodí přes pět hodin. Ve slabém větru dominovaly opět rychlé sportsboaty. Z vítězství se radoval Jaroslav Sochor se svojí kosatnicí, který na lodi Abracadabra odsunul na 2. místo loňské vítěze, tým HEBE IV Zdeňka Sünderhaufa. Na 3. místě pak skončil další sportsboat Zdeňka Kacálka. První katamaran bratří Pavlišových se letos umístil až na celkovém 5. místě. David Křížek a Jan Svoboda s nimi svedli dobrou bitvu, ale nakonec se museli smířit až se 6. místem. 

V neděli pak závod katamaránů pokračoval. Odjely se dvě rozjížďky v silném nárazovém větru a tři lodě se dokonce převrátili. Úvodní rozjížďku vyhrál David Křížek a Jan Svoboda, ale pak opět opět zvítězili bratři Pavlišové, kterým tak právem náleží i celkové vítězství v regatě. 

 

DĚKUJEME – LAND ROVER

Automobilka LAND ROVER vyslala Davida Křížka nasbírat cenné zkušenosti do základny týmu LAND ROVER BAR na Bermudy, kde probíhá Americký pohár. Po návratu pak čekal na závodníky týmu MASTERLAN nově zapůjčený RANGE ROVER Sport HSE SDV8. Tento jachtařský vůz bude David Křížka a Milana Harmáčka vozit na regaty a soustředění po celé Evropě. 

DĚKUJEME VŠEM PARTNERŮM A PODPOROVATELŮM

DRŽTE NÁM PALCE NA FLYING PHANTOM EXTREME SAILING SERIES NA MADEIŘE. ZÁVOD STARTUJE JIŽ VE ČTVRTEK 29. ČERVNA!!!

Eva Skořepová
PR manažerka Českého svazu jachtingu