Tři sestry vítězí ve skupině a celkově berou bronz

THREE SISTERS, Sail n: CZE 117, Boat Type: Beneteau First 40.7, Skipper: Milan Hajek, Country: Czech Republic

rolex_logo17. října v 11 hodin byl za slabého větru odstartován již 36. ročník legendárního závodu Rolex Middle Sea Race. Na letos startu bylo 115 lodí z 22 zemí světa.

606 námořních mil dlouhý závod z Malty kolem Sicílie, Messinskou úžinou, kolem sopečného ostrova Stromboli, Liparských ostrovů, Palerma a nejzápadnějšího výběžku Sicílie, včetně Favignany, až k ostrovům Pantelleria a Lampedusa, s cílem zpět ve staré Valettě na Maltě, letos nejrychleji z jednotrupých lodí zvládla nová jachta RAMBLER 88 kapitána George Davida za 2 dny, 16 hodin, 48 minut a 43 vteřin.

První lodí v cíli byl trimaran MOD70 Phaedo 3 Lloyda Thornburga z USA. V handicapu IRC vyhrála loď TP52 B2 Michela Galliho před Cooksonem 50 MASCALZONE LATINO Vincenza Onorata. V ORC si pořadí prohodily.

V tomto hodnocení, kde startovalo 61 lodí, vybojoval bronz český TŘI SESTRY SAILING TEAM na lodi First 40.7 THREE SISTERS, jejímž spolumajitelem a platným členem týmu je i Tomáš Magor Doležal, kapelník skupiny Tři Sestry. Taktikem je známý český jachtař a mořeplavec David Křížek, kormidluje další vynikající závodník Milan Hájek. Posádka startovala ve skupině číslo 6, kterou s přehledem vyhrála v obou handicapech. „Po 12 hodinách surfování po vlnách od Lampedusy až do cíle na Maltě je z toho jasné vítězství ve skupině a celkový bronz, závěr jsme si opravdu užili. A jde se slavit!“ oznámil návrat na Maltu Tomáš Magor Doležal.

Dalším českým týmem v cíli byla loď Comet 45 S BENEMEDO Jana Hirnšala, která skončila ve skupině číslo 4 na 7. místě v ORC a na 11. místě v IRC. Posledním českým týmem byla posádka HEBE IV vedená Jakubem Havelkou závodící na lodi Dufour 500 GL CASSIOPEIA, která skončila ve skupině 6 v ORC na 8. místě.

Více o závodě, výsledky, fotky a postřehy českých týmů na www.rolexmiddlesearace.com a na facebooku iRegata.cz, TriSestrySailingTeam, Hébé IV a Benemedo.

České týmy:

BENEMEDO – Comet 45 S (délka 13,74 m) – Jan Hirnšal, Libor Hošek, Michal Hrubý, Tomáš Zima, Petr Stejskal, Kamil Jirounek, Jakub Liška, Ruda Vřešťál, Martin Jarombek, Marek Knapík – Class 4 (IRC 1.135 – ORC 564.1)

CASSIOPEIA – Dufour 500 GL (délka 15,10 m) – Jakub Havelka, Vladislav Veselý, Zdeněk Jakoubek, Zdeněk Sunderhauf, David Kovařík, Milan Tomek, Vojta Horváth, Roman Leontovyč, Petr Solař, Chuck Lauwers, Petr Kupka – Class 5 (IRC 1.078 – ORC 609.5)

THREE SISTERS – First 40.7 (délka 11,92 m) – Milan Hájek, Tomáš Magor Doležal, Pavel Satoránský, Adam Plhoň, Jiří Michalčín, Petr Stoklásek, Standa Chudoba, David Křížek, Odra Labuda, Jakub Rozsypal – Class 6 (IRC 1.049 – ORC 609.1)

Další Fotografie zde: www.regattanews.com

Pro více informací, případné rozhovory a další fotografie, případně videa mě neváhejte kontaktovat. Posádky se do ČR vrací v neděli 25. 10. večer.

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

e-mail: eva@skorepova.com

mobil: +420 602 124 289

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz