Úspěch českých jachtařů na Gardě

J. Čermák / P. Košťál , Foto: Český Svaz Jachtingu

Skvělý úspěch zaznamenala česká posádka lodní třídy 29er, když si z tradiční Easter Regatty na Lago di Garda odváží skvělé 3. místo. Jaroslav Čermák a Petr Košťál, členové Sportovního centra mládeže Českého svazu jachtingu, se dlouho drželi na průběžném 4. místě, ale vítězství v poslední rozjížďce jim zajistilo medailovou pozici.

Na start tradiční Easter Regatty do Circolo Vela Arco přijelo celkem 32 posádek z několika evropských zemí. V sobotu 13. dubna se startovalo v pravé poledne a celkem byly odjety 4 rozjížďky. Naše nejúspěšnější posádka dojela na 5., 4. a na závěr dvakrát na 3. místě. Po prvním dnu to znamenalo průběžné 4. místo.

Ani další naše posádky si nevedly špatně. Adam Ott a David Muzikář drželi 10. místo. V neděli se závodilo opět od 12 hodin. Vítr byl ale o poznání slabší a s každou další rozjížďkou se postupně vytrácel. Naši si opět vedli velmi dobře a rozjížďky dokončili na 6., 3. a 5. místě. Ve slabém větru ale tentokrát dominoval tým z Malty, který vyhrál 3 rozjížďky v řadě a pokud by se jim to podařilo i v závěrečném finále, pak by to pro naše znamenalo ztrátu pódia. Jára Čermák a Petr Košťál museli zabojovat a při vítězství týmu z Malty dokončit nejhůře na 2. místě.

Foto: Český Svaz Jachtingu

Byly to nervy až do konce. Skvěle se jim vydařil start a úvodní stoupačka a návětrnou bóji točili s velkým náskokem na 1. místě. Tým z Malty byl 5., ale rychle se propracovával vpřed. Naši ale nenechali nic náhodě a svůj náskok až do cíle jen zvyšovali. Zaslouženě tak vyhráli závěrečnou rozjížďku a z Gardy si odváží bronzovou medaili.

Adam Ott a David Muzikář skončili na skvělém 9. místě, Michal Krsička a Lukáš Krsička na 14. místě, Šimon Jurečka a Matěj Jurečka na 17. místě a Anna Justová a Petr Tupý na 19. místě. Je to skvělý start do nové sezóny. O víkendu se naši závodníci utkají na Nechranické přehradě v prvním závodě Českého poháru.

Easter Regatta 2019 – Lago di Garda ITA – 32 lodí

1. ITA – Z. B. Santini / M. Misseroni – 11b
2. ITA – V. Hoffer / S. Leoni – 22b
3. CZE – J. Čermák / P. Košťál – 24b

9. CZE – A. Ott / D. Muzikář – 65b
14. CZE – M. Krsička / L. Krsička – 90b
17. CZE – Š. Jurečka / M. Jurečka – 116b
19. CZE – A. Justová / P. Tupý – 128b

Zdroj: Tisková zpráva, Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu