Už brzy vyjde COLREG, komentovaný text pravidel

Tak teď jedna dobrá zpráva, překlad RYA přiručky COLREG, je připravený a začíná se pracovat na sazbě knihy. Kniha by měla vyjít ke konci května. Tudíž můžeme spustit předobjednávky – jako obvykle – se slevou 20%, která platí, než kniha vyjde.

Chvíli to trvalo, v RYA je (opět) nová slečna, takže jsme si pinkali maily už od ledna a teprve teď je definitivně dohodnuto.

Příručka RYA „COLREG“ obsahuje veškeré informace, které jachtař k pohybu mezi ostatními plavidly potřebuje. Naleznete zde spoustu informací, schémat a obrázků, které výklad pravidel doprovázejí. Zároveň je publikace zpracována dostatečně stručně, a tedy si to člověk lépe zapamatuje – není nic horšího, než ukecané předpisy.

Mimo jiné v ní najdete, kdo má kdy přednost, co dělat v úzkých kanálech a v pásmech rozdělení plavby, jak plout a jaké signály dávat za mlhy, za snížené viditelnosti, které jsou nejdůležitější denní a noční znaky a v neposlední řadě jak vyhodnotit riziko a také postupy, jak se chovat za nebezpečnýchch situací a spoustu dalších věcí.

Tak neváhejte! Ať ji máte ještě teď, na začátku sezóny.

PŘEDOBJEDNÁVKA ZDE

p.s. zde uvedené obrázky jsou anglické, protože české verze ještě nejsou k dispozici