Uzly a uzlovačka jsou (skoro) zde

Jak jsem psal a sliboval v poslední newsletteru Krásy jachtingu – poslední letošní novinka – Uzly a záplety – je v tiskárně. Knihu o uzlech jsme vydávali již drahně tomu roků. Byla to RYA učebnice, žlutá, patřičně tlustá, obsáhlá a byla super. Ale už dlouho není k dostání a jiná kniha o uzlech pro jachtaře vlastně není. Nechtěli jsme tentokrát jít cestou kompletního průvodce, ale cestou nějaké lehké skladné publikace, kterou bude radost si brát s sebou na loď. No a nakonec jsme sáhli po knize našich osvědčených partnerů z Velké Británie, nakladatelství Fernhurst Ltd., o knize Knots and Splites, česky tedy Uzly a záplety.

Kniha je menší rozsahem, o to ovšem zajímavější obsahem. Najdete v ní nejen uzly tzv. základní, které je vážně dobré umět vzhůru nohama levačkou pravačkou za tmy, ale také uzly pokročilé, nebo také můžeme říct volitelné, které je ovšem dobré umět taky. (Nepište mi prosím, že dneska jachtaři umět uzly nepotřebují, protože se podívají na internet 🙂 ). Knížka popisuje postupy vázání uzlů krok za krokem pomocí názorných obrázků. Také vás upozorní jak některé uzly nevázat a které mají i negativní vlastnosti a na co si dát pozor. To vše s pravou britskou, možná i skotskou stručností.

A protože šedá je teorie, bohatý strom života, rozhodli jsme se převzít od Fernhurstů i nápad s uzlovacím balíčkem. Nebo-li: Knihu si můžete nejen objednat samostatně, ale i jako balíček, který obsahuje: Knihu Uzly a záplety a uzlovačku, což jsou tři metrové kusy lana o průměru 6mm, každé jiné barvy. To proto, abyste si mohli uzly hned začít zkoušet a nebo pokud byste třeba chtěli tuhle knížku někomu dát jako vánoční dárek.

Aktuálně: Kniha je v tiskárně, vyjde 30.11. a do té doby na ní máme v eshopu slevu 15%. A to nejen na knihu, kterou najdete tady ale i na Uzlovací balíček. Další informace a možnost předobjednávky najdete jak jinak, než v našeho eshopu.

Tak pěkné uzly a žádné šmodrchy přeju 🙂