Video: Létající Clipper

Díky jednomu z členů facebookové skupiny La Grace, Viduriusovi Šedému, se povedlo získat z You Tube odkaz na krásný film z roku 1962, Flying Clipper. Je o plavbě plachetnice Flying Clipper středomořím. Dýchá z něj tak nádherná nostalgie, že opravdu stojí za zhlédnutí. Možná ho někteří budete znát, vysílal se kdysi i u nás, a je se slovenským dabingem. Tak se večer posaďte, nalejte si dobré víno nechte se unést do minulosti.

https://www.youtube.com/watch?v=y4RSNYgV8R8

5 COMMENTS

  1. Já jsem velmi velmi dávno viděla film Létající Clipper v Brně s titulky a babičkou na prázdninách, byla velká debata, kam si nejlépe sednout a tak, byla to akce babiččiných přítelkyň a ty neměly ve zvyku nechávat detily neprohovořené. Dodnes se domnívám, že to byl americký film, ale netrvám na tom. Byl to první film v ČR (nebo i na světě, který se promítal na panoramatickém plátně) a byl úžasný. Nějak z něj vyplývylo, že tu plavbu dostali kadeti za odměnu. Nějak si neuvědomuji, jestli to byl tento film, nemám zrovna čas na to koukat (a ne abyste mi psali, že mám čas debatovat – od matky jsem se přestěhovala pře 36 lety), ale nevím. komentář je děsnej. Ne Sovenštinou, vždycky se divím, roč jsou všechny návody psané dvakrát, než si uvědomím, že je to jiný jazyk. Ale ta srandovní nadšená dikce.

  2. Ani nevíš, jakou radost jsi nám udělal svým odkazem na film Flying Clipper. Se ženou jsme to v mládí oba viděli, na oba udělal film ohromný dojem (přesto, že jsme v té době o jachtingu ani nesnili) a oba jsme si říkali, jak rádi bychom jej zase viděli. Nebyl ale k mání, až teď díky tobě a vaší Kráse jachtingu. Takže se díváme, obdivujeme a vzpomínáme na mládí.

Comments are closed.