Vydejte se s Altegem do Patagonie a Antarktidy

Normálně nabídky plaveb moc nezveřejňujeme. Vlastně jen v případě, kdy to opravdu stojí za to. A tahle nabídka od Jirky Denka za to opravdu stojí. Je to jedinečná šance vidět a zažít věci, které si budete pamatovat na celý život.

Jarda Foršt, šéfredaktor

ALTEGO VÁS ZVE DO PATAGONIE A ANTARKTIDY

Trvání: Listopad 2016 – Únor 2017

11_2016_02_2017-patagonie-a-antarktida-s-altegemPlachetnice Altego II   je 17  metrů dlouhá  plně  vybavená hliníková expediční plachetnice s komfortním  ubytováním pro 7 osob a  kapitána  ve  4 kajutách. Součástí  výbavy  je kompresor a potápěčské lahve.

Během plavby proplujeme dvakrát krásnou Patagonii a zrealizujeme expedici na Antarktidu. Nalodění na palubu, vylodění i délka pobytu na lodi jsou tentokrát principiálně daná omezenými možnostmi spojení v těchto sice krásných, ale zcela odlehlých končinách. 

Celá expedice začíná přeplavbou 3300 Nm přes Tichý oceán z Francouzské Polynésie (ostrovů Gambier) do chilského Puerto Montt. Potom bude následovat plavba 1400 Nm patagonskými kanály do Ushuaia. Expediční plavba na Antarktidu je vrcholem celé expedice. Po návratu z Antarktidy opět poplujeme krásnými patagonskými kanály zpět do Puerto Montt. Scenérie v Patagonii patří zcela jednoznačně k nejkrásnějším na světě…

Oblast plavbymapa_plavby_2

PŘIDEJTE SE NA PLAVBU, KTERÁ PROBÍHÁ V NÁSLEDUJÍCÍCH ETAPÁCH

I. ETAPA:  Přeplavba z Francouzské Polynésie (Gambiéry) do Chile (Puerto Montt), 1. – 30.11.2016, 30 dní, 3300 Nm 

Jedná se o 30 dní plavby přes Jižní Pacifik v období s ideálním počasím. Je to non-stop plavba, která je vhodná i pro nezkušeného člena posádky, který si chce vyzkoušet plavbu přes oceán anebo např. pro praxi budoucího kapitána, který potřebuje uplout míle pro svou kvalifikaci.

Cena: 10.000 Kč/os. + podíl na spotřebované naftě + letenky + strava


II. ETAPA: Plavba Puerto  Montt (Chile) – Ushuaia (Argentina), 3. – 20.12.2016, 17 dní, 1400 Nm 

Z Puerto Montt budeme proplouvat naprosto úžasnými chilskými kanály podél celé Patagonie. Každý večer budeme kotvit v jiné krásné zátoce. Z paluby lodě uvidíme přírodu, která patří k nejkrásnějším na světě a ledovcové splazy, které spadají až do vody k naší lodi. Dokonce si ze starého ledovce budeme moct dát do večerního drinku pár desítek a možná i sto let starý led. Tato úchvatná panoramata nikdy nemůžete spatřit při suchozemském cestování. Během plavby s velkou pravděpodobností potkáme delfíny i velryby.

Budeme proplouvat trasou: Canal Moraleda, kanály Pulluche a Chacabuco, Canal Messier, Golfo de Penas, Puerto Eden, kanály Pitt, Andres, So Tres Cerros, Canal Concepcion, Canal Wide, Canal Sarmiento, Estero Peel, Estero Amelia, Estrecho de  Magallanes, Canal Smyth, Canal Cockburn, Canal Ballenero, Brazo del Noroeste, záliv Seno Pia, kanál Beagle.

Více info ZDE

Harmonogram plavby je sestavený tak, abyste při odletu 21.12. z Ushuaia byli 23.12. doma a pohodlně a v klidu jste stihli vánoce a svátky.

Cena: 25.000 Kč/os. + podíl na naftě + letenky + strava

III. ETAPA: Expedice na Antarktidu a zpět, 29.12.2016 – 22.1.2017, 23 dní, 2000 Nm  

Vyplouváme z Ushuaia do Puerto Williams a potom kolem Mysu Horn poplujeme přes Drake passage (údajně 2. nejbouřlivější část moře na světě) na polární stanice Melchior, Lockroy, Vernadsky, Petermann, Brawn, Deception Island, Nelson Island, polární stanici ECO Nelson a zpět do Ushuaia…  

Tato expedice je již plně obsazena. V případě zájmu o účast v expedici na Antarktidu v sezóně 2017/2018 nás kontaktujte.

IV. ETAPA: Plavba Ushuaia (Argentina) – Puerto  Montt (Chile), 24.1. – 8.2.2017, 15 dní, 1400 Nm 

V závěrečné etapě proplujeme celou Patagonií z jihu na sever. Trasa je stejná jako ve II. etapě, ale v opačném pořadí. Vyplouváme z Ushuaia do: kanál Beagle, záliv Seno Pia,  Brazo del Noroeste, Canal Ballenero, Canal Cockburn, Canal Smyth, Estrecho de  Magallanes, Estero Amelia, Estero Peel, Canal Sarmiento, Canal Wide, Canal Concepcion, So Tres Cerros, kanály Pitt, Andres, Puerto Eden, Golfo de Penas, Canal Messier, kanály Pulluche a Chacabuco, Canal Moraleda a připlouváme do P.Montt. Během plavby s velkou pravděpodobností potkáme delfíny i velryby.

Cena: 24.000 Kč/os. + podíl na naftě + letenky + strava

Počasí je zde v tomto období stálé a pěkné. Ovšem je to jen počasí a proto nemůžou být termíny 100% pevné. Přestože jsou všude dostatečné rezervy, může se stát, že nás počasí či technika někde zdrží a je s tím třeba počítat.

LOĎ ALTEGO

POZNÁMKA KAPITÁNA

Loď Altego II je „rodinnou“ lodí – na pět měsíců v roce se stává domovem i pro mou manželku Peťu a dcerku Haničku (v době plavby bude mít cca 2 roky a 9 měsíců). Považuji za vhodné o tom předem informovat, i když pevně věřím, že samotnou plavbu tento fakt téměř neovlivní. Kajuty pro hosty jsou v přední části. Majitelská kajuta je v zadní části, od zbytku lodi je oddělena a má i svoji vlastní koupelnu a WC. Ve společných prostorech lodi se samozřejmě všichni setkávat budeme. Hanička je zkušená námořnice – má již napluto cca 4.000 Nm v oblastech Nového Zélandu, Tongy, Fidži, Vanuatu, Nové Kaledonie a Francouzské Polynésie, a to včetně desetidenní nonstop přeplavby, kterou zvládla bez potíží.


Plavba na plachetnici Altego II – organizační podmínky

Kontakty:Kpt. Jiří Denk, +420 602 791 820, j.altego@seznam.cz

Jiří Denk je zkušený kapitán, na lodi Altego během let 2007 – 2010 obeplul celý svět a stala se tak 7. českou lodí, které se to v historii Československa podařilo. Během plavby obeplul Mys Dobré Naděje i Mys Horn, plul i na pevninskou Antarktidu.  Za svůj „jachtařský život“ naplul  cca 70.000 Nm.

Petra Denková, + 420 728 217 628, petra.denkova@centrum.cz

Cena zahrnuje:

 • pronájem lodě a příslušenství
 • ubytování na lodi (loď má čtyři kajuty po dvou lůžkách)
 • kuchyň vybavená elektrickým a plynovým vařičem, troubou, lednicí, nádobím…
 • 2 x WC
 • prostorný deck salon – sezení až pro 8 osob s nádherným výhledem
 • hliníkový člun 3m s přívěsným motorem
 • dva kajaky
 • potřeby pro šnorchlování
 • potápění – kompresor na foukání lahví, lahve
 • služby kapitána – kpt. Jiří Denk je zodpovědný za navigaci a plavbu, poslouží i jako rádce suchozemské cestování

Cena nezahrnuje:

 • jídlo a pití: před plavbou nebo i během plavby se provádějí hromadné nákupy potravin a pití, náklady na jednotlivce se dělí počtem členů posádky vč. kapitána a jeho rodiny.
 • pohonné hmoty (nafta do lodi, benzín do přívěsných motorů,), tankování vody do nádrží, poplatky za kotvení během plavby. Vše se dělí mezi posádku vč. kapitána a jeho rodiny.
 • foukání potápěčských lahví a místní poplatky za potápění
 • letenky….můžeme dodat kontakt na našeho „letenkáře“, který je schopen najít nejlevnější letenky, případně letenky bez problémů dle přání přebukovat

www.plavbakolemsveta.cz

plavbakolemsveta.blogspot.cz

www.facebook.com/plavbakolemsvetasaltegem