Zprávy od kpt. Pepy Dvorského 2: Jak budou probíhat záchranné práce.

10.11. 10:00 Ze Španělska dorazily od kapitána Pepy Dvorského další informace týkající se záchranné operace.

Na začátek bych chtěl říct, že jásot a oslavy jsou na místě, ale boj teprve začíná. Pokud tady na místě uděláme třebas i malou chybu ve smlouvě, tak přijdeme o peníze z pojistky. Nebo uděláme chybu při záchraně a loď se na jeřábu zlomí, nebo při transportu potopí, všechno bude v – ztraceno!

Takže co je v plánu:

Včera v poledne konečně dorazila záchranná loď. Nemohla přijet dřív. Poslední dny zuřila na moři silná bouře a cesta z Cadizu (200NM) jim trvala 2dny. Jedna se o loď uzpůsobenou na bagrování písku. Dnes jsme zároveň podepsali poslední povolení a nebylo jich málo.

 

Záchranná bude spočívat v tom, že záchranná loď se zakotví vedle naší La Grace a vykope třímetrovou jámu na jejím pravoboku. Pak zde záchranáři nainstalují 4 vaky (každý o výtlaku 5 tun). Potápěči udělají díry pod kýlem, kterými se protáhnou popruhy na druhou stranu. Následně převrátíme La Grace na druhý bok a stejné vaky nainstalujeme i na levoboku. Poté se kolem lodi vykope jáma podobná bazénu. V něm zkusíme, jestli La Grace plave 🙂 Další důvod toho bazénu je, že se musíme dostat zespoda k ulomenému kýlu. Záchranáři mají nějakou hmotu, kterou se pokusí ucpat díry mezi žebry. Pod díru se dá i guma a zespoda se to celé zatluče prknem. Na to se těším nejvíce, protože vím, jaká legrace to byla, když jsme to dělali na Portoriku pod vodou my s Honzou 😀

lg_a_zachrana_lod_1011No a pak se před lodi začne kopat kanál, který se zase za lodi bude svévolně zanášet a tím kanálem La Grace ve vleků remorkéru odpluje na volně moře a dále pak do loděnice, kde se dáme do její opravy.

Foto Foro Naval

2 COMMENTS

Comments are closed.