Zprávy od kpt. Pepy Dvorského: LA GRACE ZNOVU POPLUJE!

9.11.2012 15:45 Již dopoledne jsme získali ze španělských zdrojů informace, že do oblasti ztroskotání dorazili dvě lodě, které se mají na záchraně La Grace podílet. Současně jsme netrpělivě čekali, v jakém stavu přestála LaGrace včerejší bouři. Konečně dorazily zprávy přímo z místa havárie od Pepy Dvorského.

Kapitán La Grace Pepa Dvorský píše:

Mám poslední zprávy na které už netrpělivě čekáte:

Potřebuju ale čas to sepsat a proto teď jen prozradím pointu. Loď vydržela ten nesmírný nápor špatného počasí. Trup vydržel. Tím vám i nám dokázala, že má právo žít dál!  To jsem řekl a  lodi slíbil.

Za svým slovem si jako její kapitán stojím a budu stát. Přesto, že poškození všeho vnitřku lodi jsou fatální, a oprava převýší stavbu nové lodi, rozhodl jsem se a dnes také podepsal, že loď opravíme. Mám tu loď nesmírně rád a udělal bych cokoliv pro její záchranu (to jistě víte). Ale jestli chcete vědět, co mě vedlo k tak neekonomické rozhodnutí (a nevybrat  si pojistku a nezmizet s penězi 🙂 – povím vám to.

Kvůli vám!

Solidarita, která se zvedla v Českých zemích je tak ohromná, že La Grace musí žít dál! Děkuju všem, co ji pomohli zachránit tím, že mi poslali stovky sms, emailu i zpráv na facebook a v neposlední řadě i těm co v téhle těžké době neváhali a přispěli (a stále přispívají) na konto „zachraňte La Grace“!

Zachránili jste té lodi život a já věřím, že vám to brzy vrátí! Děkuju za ní….

Pepa

P.S.: a teď si jen přeju aby v každé domácnosti v Čechách zažili to samé, co cítí na mysu Canaveral, když se po hodinách čekání ve éteru ozve „Houstone máme vás“ Tak ruce nad hlavu a slavte!!!!!

Ještě za chvíli sepíšu, co nás teď čeká…… Nebude to snadné a ještě se může hodně věci při samotné záchraně stát!

Tolik Pepa Dvorský přímo ze Španělska. Jakékoliv další podrobnosti najdete zde, hned jak je zjistíme.

LA GRACE ZNOVU POPLUJE!

 

8 COMMENTS

 1. Je to po dlouhé době nadějná zpráva. Gratuluji Pepovi a ostatním co se na tom podílí za výdrž, odvahu a statečnost.
  Zdeněk Ondrášek (dady)

 2. Milena
  Tak to je tedy SUPER zpráva, jsem moc ráda že se to snad podaří jí zachránit, a budu doufat, že se na této krásné lodi ještě někdy budu plavit. Být na týden pirátem v září 2011, pro mě byl krásný zážitek. Tak Pepovi, a všem kdo pomáhají na záchraně, VELIKÝ DÍK.

 3. Je to dobrá zpráva,osud LaGrace s velkým zájmem sleduji
  a věřím, že opět vypluje a poskytne hezké zážitky dalším, třeba i
  svatebčanům:-)Pevné nervy a hodně zdaru!
  Ledlovi

 4. Držíme palce La Grace a především Vám pane Dvorský. Vaše snaha-umanutost-vytrvalost nechť má dobrý výsledek. Obdiv též Vaší rodině, že to vydrží. AHÓJ

 5. Zdravim vsechny nadsence jachtingu!
  Jak jsem mel moznost poznat osobne Pepu je to clovek ryze ekonomicky,kteremu se neda uprit laska k piratstvi se vsim vsudy:-)!!Takze predelavat lod za vetsi cenu nez poridit novou mi k Pepovi vubec nepasuje-je tam“vyssi“ zajem,samozrejmne zmizet s penezy za pojistku je nesmysl,to asi chapou vsichni soudni lide!!Lod a vse okolo Pepy stoji na cz duverivcich a nadsencich takze ….!!Preji vse dobre v poctive zalibe!!

Comments are closed.