Zprávy od kpt. Pepy Dvorského 4: LOĎ JE NA JEŘÁBU V SOTO GRANDE

Zatím poslední zpráva od kapitána La Grace. Loď se z Estepony přemístila do Soto Grande. Pepa píše:

Loď byla přemístěna do přístavu Soto Grande. Pojišťovna konečně přišla na to, že nemá cenu čekat na opravu rozbitého jeřábu, což je logické. V současné době je loď zavěšená na jeřábu a probíhá její mytí. Odpoledne se bude zvedat z vody. Musím doufat, že to vydrží, protože se mi nepodařilo přesvědčit pojišťovnu, aby ji odvezli do Algecirasu, kde bychom ji z vody dostali bezpečně na slipu. Pro vysvětlení – jeřáb ji bude držet ve dvou bodech a slip by jí držel v cca 25bodech bodech, což by samozřejmě bylo pro loď bez kýlu mnohem lepší.  Největším problémem tohohle místa je, že je to nejdražší místo ve Španělsku 🙁

Takže přijeďte si zahrát golf 🙂 a v chvilkách volná s námi můžete uklízet loď 🙁

kpt. Pepa Dvorský

Zde je obrázek jeřábu, na kterém je La Grace zrovna umístěna (zdroj: google map)

https://www.google.com/maps/embed?origin=mfe&pb=!3m1!1scs!5m1!1scs!6m8!1m7!1sW5Wvau5mm45h10zfhUN_tw!2m2!1d36.290535!2d-5.26978!3f269.94!4f-0!5f1

7 COMMENTS

 1. Držím palce aby to vydržela loď i ten jeřáb..je vidět že diletanty nemáme jen v našich institucích, ale že je to jev celoevropský.. Budu se těšit na další zprávy a snad budou už jen dobré!

 2. Držíme palce i my Škavovi, od začátku vím , že to dobře dopadne.
  Všichni si tam zasloužíte metál.
  Díky Pepo!
  Monika

 3. Blahopreji!
  Jedine co mne zajima,proc se lod nechala na plazi vystavena zivlum tak dlouho.Nic se nedelo jen se vyzyvali lide:Posilejte penize.
  Taky jsem uvazoval pomoct,ale neco nedavalo smysel.
  Normalne v takovych pripadech se skontaktuje salvage company a podepise se Lloyd’s Open Form (je tam klausule“No cure No pay“)
  Kdyz se jim nepovede zachranit lod nemusi se platit.
  Kdyz je lod v bezpeci „Arbitrator“ rozhodne kolik salvage company dostane.
  A kdyby se lod zachranila hned kdyz to podminky dovoli urcite lod by nebyla natolik znicena.Odhadl to nekto kolik by se usetrilo na opravach kdyby lod byla odvlecena do bezpeci jakmile to podminky dovolily?
  Bylo by zajimave si promluvit taky s pojistovnou. Mnelo by to byt v jejich zajmu mit lod v bezpeci co nejdrive.

   • Pan Rous,
    Mluvime o lodi La Grace ktera byla nechana na plazi asi dva tydny.Nikto nic nedelal na zachranu kdyz podminky byly dobre. Slo jen o penize,posli,posli.
    Ve svem prispevku jsem uvedl dulezite informace.
    Z Vaseho prispevku vidim,ze vubec nevite o co jde,jedine na co reagujete je gramatika.
    Ted bych doporucil aby jste si nasel stranku kde by jste opravoval diktaty anebo mne hezky pozadal,aby jsem Vam to vysvetlil „Po lopate“.

Comments are closed.