ALYA II má kýl a je na vodě!

Martin Doleček už od jara opravuje v Austrálii svou plachetnici Alyu II, na kterou se přes Startovač povedlo vybrat dostatek peněz na opravu. Alya byla v hrozném stavu, neměla kýl, v trupu měla obrovskou díru a celé vnitřní vybavení bylo zničeno.

Martin pracuje nepřetržitě, celý trup očištil, zpevnil a opravil, vnitřní vybavení vyrobil úplně nové a připravil Alyi na namontování kýlu. Opravit potřeboval také přívěsný motor a veškeré elektronické zařízení, které pohltilo moře při ztroskotání. Na opravu a zpevnění trupu padlo víc než 40kg epoxidového lepidla a dva měsíce práce. Martin v podstatě postavil v Austrálii novou loď.

21.října byla už Alya natolik v dobrém stavu, že Martin mohl postavit stěžeň a takeláž. Všichni jsme ale napjatě očekávali, kdy a jestli se podaří úspěšně namontovat na trup kýl. Plachetnice bez kýlu totiž stále není plachetnice…

A konečně ve středu 1.11. se Martinovi s jeho přátelům v Austrálii povedlo převézt Alyi k vodě a tam ji přimontovat kýl! Alya je již konečně kompletní a vrací se na vodu!

Určitě ještě bude následovat dovybavení lodi a zkušební plavby než se Martin znovu vydá na svoji dlouhou pouť okolo světa.

Držíme mu všechny pěsti!

Více informací i fotek najdete na facebookovém profilu Martina Dolečka