Další vítězství v Evropském poháru

O víkendu 8.–9. října se konalo na jezeře Steinhuder Meer Mezinárodní mistrovství Německa a zároveň poslední závod Evropského poháru v lodní třídě RS500. Sešlo se celkem 17 lodí z pěti zemí. Z České republiky se zúčastnily dvě posádky Jakub Dobrý a Tereza Dobrá (TJ Lokomotiva Plzeň) a Nikola a Aneta Lickovi (JO TJ Bohemia Poděbrady).

„V sobotu v první rozjížďce foukalo v nárazech přes 10 m/s. A protože se převrátila většina
lodí, hnaly se bouřky a vítr stále zesiloval, poslali nás na břeh. Až k večeru jsme odjeli další
dvě rozjížďky. V poslední rozjížďce jsme s přehledem vedli, ale bohužel jsme skončili na
mělčině, která se vyskytla na přímém směru mezi startem a návětrnou bójkou. Než jsme se z ní dostali, zbytek lodí nás dohnal a dvě předjely. Na břehu jsme požádali o nápravu z důvodu špatně postavené trati. Protest byl zamítnut s vysvětlením, že v této lokalitě se vyskytuje stěhovavé bahno, a neví se, kde se zrovna nachází, tak jsme se tomu srdečně zasmáli. Po prvním dnu jsme na anglickou posádku na prvním místě ztráceli 4 body.
Druhý den bylo krásné počasí se slabším větrem. Ujely se pěkné čtyři rozjížďky, které se nám všechny podařilo vyhrát. O vedoucí umístění v závodě se bojovalo až do poslední chvíle. Tímto podařeným dnem jsme obhájili titul mistrů Německa a podruhé vyhráli celkově Evropský pohár,“ popsala průběh závodu Tereza Dobrá.

Ani druhá česká posádka se neztratila v silné konkurenci a skončila na krásném desátém
místě.

Pro více informací, hi-res fotografie nebo rozhovory mě neváhejte kontaktovat.
Fotografie jsou volně k použití.
Eva Skořepová
PR manažerka Českého svazu jachtingu