Je opět čas na pravidelné krátké hlášení o osudu naší posádky lodi Freelord, která vyplula z Cheaspeak Bay na dlouhou severní cestu do Evropy. Moje poslední hlášení končilo tím, že jsme po řece Hudson mířili k New Yorku a vyhlíželi vybranou marínu.
Průjezd kolem Sochy svobody s panorámatem New Yorku v pozadí byl velkou událostí a fotoaparáty cvakaly o sto šest. Pak jsme zamířili vzhůru po řece Hudson, kde jsme měli na úrovni 79 ulice objednanou marínu – stání na bojce za 30 USD na den. Normální mariny jsou tady v New Yorku drahé, 130-150 USD, což tedy není málo. Bójka je levnější a navíc užijeme spoustu legrace při převážení se člunkem na břehu. Slapove proudy jsou tady kolem tří uzlů a když fouá vítr špatným směrem, je to zábava k nezaplacení, jen ta voda je ještě dost studená. Uvažujeme, že aspoň na dva dny překotvíme do mariny dovnitř, i za ty peníze.
První den v New Yorku byl ve znamení odpolední prohlídky nejbližšího okolí, ale hned druhý den jsme vyrazili na celodenní výlet. Navštěvu letadlové lodě Intrepid jsme z důvodu velkého množství lidí (sobota) posunuli na pondělí, ale pak následovali jen ta slavná místa. Empire State Building, Time Square, Battery Park, Muzeum indiánských kmenů, návštěva Ground Zero. Část posádky navštívila ještě Guggenheimovo muzeum a prošla se po Central Parku.
Je to obrovské, živé mraveniště, tenhle New York a hned první den jsme si ho patřičně užili, protože jsem se přesouvali newyorským proslulým metrem a Jirka se nechal portrétovat pouličním umělcem. Zítra plánujeme přesun lodi do maríny a sightseeing tour.
Mějte se krásně, zdravým všechny čtenáře.
Jarda Foršt, člen posádky lodi Freelord
[…] jsme také newyorské přírodovědné muzeum (jak už jsem psal minule), které je obrovské a musím přiznat, že v planetáriu se nám povedlo usnout. Samozřejmě […]