Jachtaři v ohrožení teroristy. Budeme se nakonec na lodích bát?

hessovyS odvoláním na německý Spiegel Online uvádí známý německý jachtařský server Yacht.de informace o únosu manželů Hessových – dvou německých jachtařů, přímo z jejich plachetnice. 

Incident se odehrál koncem dubna na Filipínách a dva jachtaři, 71 letý kapitán a jeho 55letá životní družka, byli pravděpodobně i s jejich plachetnicí Catherin uneseni na filipínský ostrov Palawan.  Ten je, konkrétně oblast provincie Sula, považován za baštu muslimských teroristů. Skupina ovládající tuto oblast nedávno vyslovila solidaritu s nechvalně známým „islámským státem“ – skupina navíc usiluje o stejný stát na Filipínách. Německá vláda dostala ultimátům, že pokud do patnácti dnů nezaplatí 4 miliony eur, budou oba jachtaři zavražděni.

Musíme si také uvědomit, že tyhle události nejsou od nás tak daleko, jak by se mohlo na první pohled zdát. V téhle oblasti se plaví Jana s Petrem a jejich Jannou – a Filipíny také plánovali navštívit, a míří sem i Martin Doleček.

2 COMMENTS

  1. a německá vláda jakékoliv vyjednávání vyloučila. Prostě svět je složitej a volnost a svoboda, kvůli které mimo jiné jachting děláme, není všude samozřejmostí. Obou je mi upřímně líto, kéž by se z toho dostali.

Comments are closed.