Kurzy radiooperátora SRC s Kateřinou Staňkovou

Abyste mohli na lodi používat vysílačku, musíte mít průkaz radiooperátora. Kateřina Staňková, instruktorka RYA a autorka knihy VHF – Kompletní průvodce pro jachtaře vás v akreditovaném kurzu připraví ke zkoušce na Českém telekomunikačním úřadě. Po úspěšném složení zkoušky získáte průkaz SRC.

Co je to SRC?

SRC znamená Short Range Certificate. Opravňuje k obsluze lodní VHF radiostanice vybavené DSC kontrolérem – toto je dnes běžný standard na drtivé většině rekreačních lodí. Průkaz platí na moře bez omezení vzdálenosti od břehu i na vnitrozemské vodní cesty. Vydává se s platností na 10 let, pak se platnost prodlužuje vždy na 5 let.

Organizace kurzu:

Maximální počet účastníků je 12. Kurz trvá 9 hodin. Teorii je možné probrat formou videopřednášky (4 hodiny videa, rozdělené na několik částí). K videu dostanete přístup hned po zaplacení, pustíte si ho v klidu doma, můžete se k němu podle potřeby vracet. Praktická část (5 hodin) probíhá v učebně ve zvoleném termínu. U některých kurzů i teoretická část v učebně. Cena kurzu je 3.100 Kč. 

Obsah kurzu: 

Legislativa a potřebné dokumenty, základní technické minimum, typy volání a zpráv a správné komunikační postupy, nácvik praktické komunikace na skutečných lodních radiostanicích. Úspěšný absolvent kurzu získá osvědčení, které je nutné předložit ke zkoušce na ČTÚ.

Zkoušky na Českém telekomunikačním úřadě:

Na zkoušky se účastníci kurzů hlásí individuálně, více informací ke zkoušce najdete přímo na webu ČTÚ. S doklady a náležitostmi ke zkoušce vám poradíme na kurzu.

Aktuální termíny kurzů:

  • 21.4. 2021 (středa) 15:00 – 20:00  POUZE PRAKTICKÁ ČÁST, teorii absolvujete formou video přednášek z pohodlí domova (celkem 4 hodiny)
  • 22.4. 2021 (čtvrtek) 9:00 – 18:00 teorie i praxe v učebně během jednoho dne
  • 25.4. 2021 (neděle) 13:00 – 18:00  POUZE PRAKTICKÁ ČÁST, teorii absolvujete formou video přednášek z pohodlí domova (celkem 4 hodiny)

Formulář na pŕihlášení naleznete zde (dole). Nevyhovuje li vám žádný z vypsaných termínů a jste skupina 4 a více zájemců, kontaktujte Kateŕinu e-mailem nebo telefonicky (+420777085934).