La Grace míří na jih

Jako každý rok s příchodem zimy začínáme skoro všichni žehrat. Zatracená zima, fuj, lezavo, sníh, chtělo by to někam za teplem. JOJ to by bylo… No a letos jsme si se Skipřenkou řekli: „Dost bylo slov, činů je nám třeba“.

Oni ty činy nejsou zas až tak vedeny myšlenkou čistou a nezkaženou. Ve skutečnosti jedno z našich ratolestí obsadilo chatu a druhé vypadá, že by možná obsadilo byt. A tak nám tak trochu nezbylo, než vyrazit pryč a kam jinam, než za tím po léta vzývaným teplem.

Letos totiž shodou okolností (a nutno dodat že značně nepříznivých okolností a událostí minulých) prohlásil Pepa Dvorský, kapitán La Grace, že loď už nikomu nepůjčí, i kdyby měl na ní obrůst mechem sám. A tak se stalo, že letos je zimní přestávka La Grace velice krátká a naopak sezóna začíná velice brzo. A to tedy hned 21.12.2013, kdy La Grace již v plavbyplném stavu stráví Vánoce i s posádkou na Elbě, aby hned poté vyplula za oním zmiňovaným teplem.

V sobotu 28.12., dva dny po 2. svátku vánočním, zvedne La Grace kotvy a jihojihovýchodním kursem, podél ostrovů Elba, Korsika, Sardinie a Ustica zamíří na Sicilii do Palerma. Cestou zažije posádka nejen plavbu Tyrhénským mořem, ale i Silvestrovskou noc.

V Palermu vystřídá La Grace posádku a bude pokračovat k cestě na jih, ze Sicílie do Tuniska, do exotické Mediny, starobylého a zničeného Kartága a do Sidi Bou Said. Na cestě zpátky na Sicílii je v plánu zastávka na ostrově Malta a Pantaleria.

Jistě uznáte, že u toho nemůžeme se Skipřenkou chybět. A protože jsem Tyrhenským mořem již s La Grace plul z Liparských ostrovů na Elbu, chceme teď zdolat trasu opačným směrem a podívat se i na velké italské ostrovy, které při plavbě před dvěma roky zůstaly skryty za obzorem. Nalodíme se 28.12. a vyplujeme směr Palermo. Z Palerma plánujeme nočním trajektem do Neapole, kde se chceme pokusit navštívit další náš dávný sen a to Pompeje. O všem samozřejmě po návratu poctivě preferujeme tady na Kráse jachtingu.

Nechcete se někdo přidat? Myslím, že netradičnější vánoční svátky a začátek roku jen tak člověk nenajde! Navíc ceny jsou velmi příznivé…

Na Kráse jachtingu se držíme zásady, že doporučujeme jen to, co jsme sami vyzkoušeli a co se nám líbilo. Tady doporučujeme trochu dopředu, ale La Grace známe velmi dobře a jejího kapitána také – Pepa Dvorský samozřejmě celou cestu kapitánuje – a na naši čest můžeme říct, že zážitky s oběma jsou nezapomenutelné. (sic!)

V rozpisu na www.lagrace.cz najdete podmínky a přesné termíny plaveb, takže jestli se rozhodnete, tak AHOJ NA PALUBĚ!

La Grace v Tyrhénském moři v roce 2011.

3 COMMENTS

Comments are closed.