Lodě na vodě, den první

Loď Milana Koláčka.
Loď Milana Koláčka.

Včera, tedy poněkud netradičně ve středu, byla zahájena tradiční výstava (5. ročník) Lodě na vodě, která se tradičně odehrává na Rašinově nábřeží v Praze. Ale dosti tradice a netradice. 🙂 Oba břehy Vltavy obsadily lodě a karavany a spousta stánků, lodí, lodiček, krásných slečen (Playboy tu má také stánek) k radosti těch pražanů, kteří se přijdou podívat a k nelibosti těch pražanů, kteří se jdou projít po nábřeží, protože cyklistická stezka po náplavce je zrušená a cyklisté kličkují nahoře po chodníku mezi chodci. Tak dejte pozor, když sem půjdete.

Co je na pátém ročníku zatím netradiční, je počasí. Včera svítilo prakticky celý den sluníčko a bylo možné mít jen tričko s krátkým rukávem. Ale prý to nemá vydržet 🙁

Co se zatím událo. Kromě slavnostního zahájení, které proběhlo brzy dopoledne, dorazila k našemu stánku číslo 79 (IFP Publishing a Krása jachtingu) take Miamity s posádkou Pepa Dvorský a Jindra Vodrážka. Protože se povedlo s organizátorem výstavy dohodnout kotviště přímo na náplavce před naším stánkem IFP Publihsing, mohli jsem společně s Tetriskou  pomoct Miamity vyvázat nám přímo před nosem. Tudíž když někdo dorazíte na náš stánek, nejenom že si můžete zakoupit jachtařskou literaturu, ale také si můžete popovídat s kapitánem La Grace Pepou Dvorským, který bude na stánku až do neděle a získat tak nejnovější informace přímo od zdroje. A i kdybyste Pepu nezastihli, vzhledem k tomu, že IFP hostí na stánku La Grace, dozvíte se všechno podstatné i tam.

Nebyl zatím čas výstavu procházet detailněji, takže kromě pozdravení se se starými známými (třeba s Davidem Křížkem, který je patronem výstavy) mám dojmy jen zatím vyloženě povrchní. Plachetnic zde bohužel zatím moc není, motoráky zcela dominují. Potěšující je velký výprodej jachtařského vybavení probíhající pod železničním mostem. Z ukázek nás potěšila dlouhá řada Optimistů jedoucí za motorovým člunem jako káčata za kachnou a zajímavý byl, všude avizovaný, látající muž. Což je zařízení, které vám pomůže pomocí čtyř trysek (dvě na ruce a dvě na nohy) vznášet se nad vodní hladinou. Celé je to poháněné motorem vodního skůtru a vypadá to značně adrenalinově.

Tak to je zatím za první den všechno, jen upozorním na přednášky – pozor, letos probíhající na smíchovském břehu v prostoru pláže:

pátek 16:00 Promítání filmu Martin Doleček, svérázná mořeplavba – přeplavby Atlantiku (Krása jachtingu)

sobota 13:00 La Grace zase popluje, přednáška Pepy Dvorského (klub La Grace)

sobota 16:00 Krása jachtingu na zimním Jadranu, přednáška Jaroslava Foršta (Krása jachtingu)

neděle 13:00 Sám čtyřmi oceány, přednáška Petra Ondráčka (Krása jachtingu)