Lodě na vodě, den třetí

Miamity odplouvá...
Miamity odplouvá...

V pátek není svátek. To je velká pravda. Však taky dnes počasí na Lodích na vodě nebylo zdaleka tak pěkné jako včera. Ale! Nepršelo. Jen občas trochu kráplo. Vždycky, když jsme uklidili pult s knihami, tak pršet přestalo. A tak párkrát dokola. Návštěvnost se dneska rozjížděla docela pomalu a tomu taky odpovídaly dopolední prodeje knihy, tedy asi bych měl napsat spíše neprodeje. Ale kupodivu se to odpoledne docela zlepšilo a tak si nakonec od nás spokojení čtenáři nějakou tu literaturu odnesli.

Na úseku La Grace došlo ke změnám v mužstvu. Již včera večer přibyl dobře známý pirát Filda Dvorský, který poté, co s mámou a tátou přespal v Miamity přímo u mola na výstavě, vytáhl do boje za La Grace. Návštěvníky nutil kupovat letáky La Grace a pokud snad nechtěli, pálil na ně z pistolí a nebo se je snažil přetáhnout pádlem (to pádlo jsem mu poradil já 🙂

Dneska také proběhlo promítání filmu Martina Dolečka a jeho přeplavbě Atlantiku. Návštěvnost nebyla tedy valná, VIP salonek je na smíchovském břehu a prezentace přednášek ze strany organizátora není skoro žádná. Takže teď momentálně sedím v kanceláři a tisknu letáky na zítra, abychom přednášku Pepy Dvorského a tak mojí o krásách zimního jachtingu, patřičně zpropagovali. Snad se to povede. Ani technické zázemí přednáškového salonku není nic moc, kromě zvuku jsme si dokonce celé promítací vybavení nakonec museli dovézt sami.

A když už jsem byl dneska několikrát na smíchovském břehu, stavil jsem se u Milana Koláčka na kus řeči – rádi bychom o něm něco napsali na Kráse jachtingu, tak to snad taky v budoucnu klapne.

Tak dneska už končím. Brou.

Jarda F.

Plán přednášek na víkend

sobota 13:00 La Grace zase popluje, přednáška Pepy Dvorského (klub La Grace)

sobota 16:00 Krása jachtingu na zimním Jadranu, přednáška Jaroslava Foršta (Krása jachtingu)

neděle 13:00 Sám čtyřmi oceány, přednáška Petra Ondráčka (Krása jachtingu)

Loď Milana Koláčka.
Loď Milana Koláčka.
Filip Dvorský na ráhně.
Filip Dvorský na ráhně.