Maiden Voyage nejkrásnější plachetnice na českých vodách

O nedávném prodlouženém víkendu na hladinu Lipna vyplulo zjevení, zhmotnělý sen spousty českých námořníků. Jako loď z výpravného historického filmu, co jsme viděli jako malí a od té doby nám nedá spát, překrásný a skutečný historický škuner Miamitii.

Jde již o třetí loď v pořadí navrženou a postavenou podle plánů Frederika af Chapmana z roku 1768, známým lodním designérem, loďařem a skvělým jachtařem Danielem Roseckým. Několik let ji s přáteli stavěl ve své vlastní stodole v Bežerovicích u Bechyně. Letos v květnu byla Miamitii spuštěna na vodu na domovském Bezdrevu a v červnu slavnostně pokřtěna na Bežerovickém rybníčku.

Počátkem června se tato fantastická kráska konečně vydala na svoji první oficiální plavbu na Lipno. Svou nevídanou krásou doslova vyrazila dech všem, co ji ze břehů a z vody Lipna spatřili. Stavěla cyklisty i chodce na cyklostezce, kdykoli zakotvila, seběhl se houf jachtařů i nejachtařů, aby ji obdivovali, byly pořízeny stovky fotografií. Posádka se nadýmala pýchou a ochotně odpovídala na spousty dotazů. Kapitán je superstar!

A skutečně, je na co být pyšní. Miamtii je jednoznačně nejkrásnější plachetnicí plující na českých vodách! Je to událost roku, jediný historický škuner na českých vodách pluje! Splněný sen! ☺

(fota: archiv posádky a fanoušků Miamitii, FB skupina https://www.facebook.com/groups/Miamiticz)