Martin Doleček: Vzkaz z Karibiku a fotografie z Atlantiku

Martin Doleček před pár dny dokončil svou osamělou plavbu kolem světa. Po proslulém Richardovi Konkolském se stal druhým Čechem, který to dokázal sólo. Obě plavby dělí bez mála padesát let. Martin bezprostředně po doplutí na karibský Martinik poslal vzkaz všem svým podporovatelům a fandům, který přetiskujeme. Současně se můžete podívat na první fotografie z plavby Jižním a Severním Atlantikem. Pokud jste četli Martinovy zprávy, nebudou ty fotografie ani potřebovat popisky – a Mazlika poznáte jistě na první pohled.

O Martinově plavbě vzniká kniha. Jestli vás to zajímá, podívejte se sem, kde jsou další informace. (pozn. red. ta obálka knihy tam uvedená, je zatím jen provizorní)

Martin píše z Karibiku:


Aktuálně! ahoj!!!

Sólová plavba okolo světa s plachetnici Alya II je po pěti letech uzavřena! Jsem neskutečně šťastný, že se mi podařilo splnit můj velký sen a tím snad i obohatit historii českého námořního jachtingu! Nikdy bych to nedokázal sám! Mé přání teď je, aby se o mém zdárném dokončení dozvěděli všichni, kdo mě znají! To, aby všechna sláva, úspěch a gratulace bylo věnováno všem, kdo se jakýmkoliv činem podílel na tomto výsledku!

Bylo to několik let… Nebudu konkrétní! Myslím totiž, že i úsměv, povzbuzeni, dobrá rada, pohoštění, možnost práce, přátelství a společnost, jakákoliv pomoc doma i daleko od domova, byly strašně důležité. I mnou nevyužité nabídky!

Obrovská zásluha patří všem, kdo mi pomohl zachránit mou těžce zraněnou ALYI II na druhé straně planety, a to tím, že si zakoupil některou z mých odměn jako třeba triko… Objevili se i tací, kteří nepotřebovali nic víc slyšet a jen finančně pomohli!

Moc děkuju vám všem, kdo jste mi věnoval respekt a do poslední chvíle celé plavby svobodu! Udržet si možnost stále osobního rozhodování svérázného plánování všech různých strategii je pro mě obrovským darem! Moc si vás všech vážím! Jsem hrdý na několik konkrétních lidi, který jsem měl možnost na své plavbě poznat a stali se klíčovými postavami v plavbě vpřed! Srdečně děkuji vám všem, moc děkuji.

Omlouvám se také za své někdy určitě někomu nepříjemné nálady a činy a všem, komu jsem ublížil, nebo ukřivdil. Stal jsem se dost citlivým člověkem… Svět je totiž o tom, jak se k sobě i k přírodě chováme. Jestli si dokážeme vzájemně pomoci nebo raději závidět.

Moc děkuji své věrné milující rodině a redakci Krasy jachtingu, která zajistila to, abychom se společně stali silným týmem a přáteli!

Srdečně zdraví,
Váš kapitán Martin Doleček , S/Y Alya II
(Martinik, 16/05/2019)

Fotky z plavby Jižní Afrika – Karibik