Michal Krysta trénuje a staví loď na Class Globe 5.80

Foto: facebook.com/acrossthehorizon

Je to už nějaký pátek, co jsme psali o Michalovi Krystovi a jeho projektu účasti na závodech kolem světa ve třídě Class Globe 5.80. Chvíli bylo ticho, ale pak jsme na Michalovem facebooku viděli, že věci se hnuly, a tak jsme se pospíchali zeptat, jak projekt postupuje. Michal píše: 

Letošní jachtařská sezóna byla velmi krátká. Po jarním lockdownu se mi podařilo vyrazit jen párkrát na moře. Zbytek tréninku byl na Nových Mlýnech s minicatem. V září jsem pak vyrazil potrénovat na Pogo s Milanem Koláčkem a nakonec se podařilo sestavit posádku i na ČNR. Těšil jsem se i na Jabuku, ale ta byla bohužel zrušena. Teď se dostanu na moře až na Vánoce, kdy chci vyrazit do Řecka a užít si prázdné moře. Veškerý čas teď věnuji rekonstrukci domu a stavbě lodi. Oddychnu si až pár dní přes Vánoce.

Na palubě s Milanem Koláčkem, foto: facebook.com/acrossthehorizon

Od jara, kdy jsem celý projekt rozjel se vše neskutečně protahovalo. Do toho přišlo nečekané stěhování a koupě domu. Dlouhé měsíce jsme pak řešili certifikaci překližky, která nám byla nakonec schválena a nějaký čas trvalo, než se rozjelo řezání dílů. Jsem moc rád, že jsme konečně ve fázi stavby a vše se posouvá kupředu. Minulý týden jsme připravili všechny díly, sestavili první žebra a připravili helling. Tento týden čekám na nařezání posledních dílů, které měly suky a bylo potřeba je vyměnit. Hned jak to půjde, budeme pokračovat. Do konce roku chci mít hotový celý olaminovaný trup. 

Česká námořní rallye, foto: facebook.com/acrossthehorizon

Začal jsem stavět v bývalém areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou, kde mi kluci z firmy Devoto nabídli skvělé prostory, ve kterých bývalý majitel stavěl motoráky a vše je přizpůsobeno ke stavbě lodí. První dny mi pomáhala přítelkyně s obrušováním nařezaných dílů a spolu jsme postavili i první žebra. Na stavbu však nikoho nemám. Chci si vše sestavit sám a mít naprostý přehled o všech dílech a pracích na lodi. Pomoc přijede až před Vánocemi, kdy budeme s dopomocí profíků laminovat. Chci aby vše bylo precizní, pevné a zároveň co nejlehčí. Ozvalo se i pár kamarádů na pomoct, za což jsem moc rád.

Foto: facebook.com/acrossthehorizon

Zbytek letošního roku pro mě bude takový první závod. Závod s časem o to, abych během zimy loď postavil a první jarní měsíce mohl být na vodě!

Více na: https://www.acrossthehorizon.cz/blog