Nabídka kurzů: VHF SRC & SEA SURVIVAL

Kateřina Staňková je špičková jachtařka týmů Bohemia Express a Tři Sestry a také instruktorka s prestižní certifikací RYA (Yachtmaster Offshore, Cruising Instructor – Sail, SRC Assessor). Aktuálně má v nabídce několik volných míst pro kurzy VHF SRC a SEA Survival (přežití na moři).

Sea Survival

Kurz byl původně vyvinutý pro účastníky velkých offshore závodů, jako Sydney Hobart nebo Fastnet Race. Účastní se jej ale i běžní rekreační jachtaři, kteří se chtějí o bezpečnosti na moři dozvědět víc a vyzkoušet si použití bezpečnostního vybavení i v praxi. Kurz je vhodný pro každého, kdo má s mořem alespoň nějakou zkušenost, včetně zkušených námořníků a je schválený mezinárodní jachtařskou federací World Sailing i Českým svazem jachtingu. Certifikát z kurzu platí na velkých závodech, jako je Middle Sea Race nebo Fastnet Race a jeho součásti je praktický nácvik se záchrannou vestou, ostrůvkem, dále techniky záchrany a přežití ve vodě, hašení ohně, signální pyrotechnika.

(Reportáž z kurzu Sea Survival, když jsme jej absolvovali my, najdete tady.)

Délka kurzu: 2 dny
Maximální počet osob: 12
Cena: 7.450 Kč za osobu

AKTUÁLNÍ TERMÍNY: Praha, 20.- 21.8. (více informací a rezervace zde)

Kurz radiooperátora – VHF SRC

Kurz je příprava ke zkoušce u Českého telekomunikačního úřadu která je nutná pokud chcete na lodi používat radiostanici.  SRC znamená Short Range Certificate, který opravňuje k obsluze lodní VHF radiostanice vybavené DSC kontrolérem – toto je dnes běžný standard na drtivé většině rekreačních lodí. Průkaz platí na moře bez omezení vzdálenosti od břehu i na vnitrozemské vodní cesty. Vydává se s platností na 10 let, pak se platnost prodlužuje vždy na 5 let.

Kurz pro max. 12 účastníků trvá 9 hodin, tedy jeden celý den v učebně, nebo 2x 5 hodin v případě odpoledních/večerních kurzů.

Cena kurzu: 3.100 Kč včetně knížky VHF Kompletní průvodce pro jachtaře (2019, autor Kateřina Staňková), nebo 2.900 Kč bez knížky. (Prosíme vyberte požadovanou variantu ze seznamu kurzů.)

Obsah kurzu: Legislativa a potřebné dokumenty, základní technické minimum, typy volání a zpráv a správné komunikační postupy, nácvik praktické komunikace na skutečných lodních radiostanicích. Úspěšný absolvent kurzu získá osvědčení, které je nutné předložit ke zkoušce na ČTÚ. Na zkoušky se účastníci kurzů hlásí individuálně, více informací ke zkoušce najdete přímo na webu ČTÚ.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY: 22.8.2020, 9-18:00 Praha; 2.10.2020, 9-18:00 Praha 

(více informací a rezervace zde)