OGR23: Pen Duick VI vítězí ve třetí etapě závodu!

Pen Duick VI projel cílem v Punta del Este včas na oslavu 100. oslav Yacht Club Punta del Este. Credit OGR 23

Pen Duick VI pod vedením kapitánky Marie Tabarly připlouvá do Punta del Este na prvním místě.

Pen Duick VI FR (14) protnul cílovou čáru v Punta del Este v 15:55 UTC, 13. února, po 30 dnech tvrdého závodění, vítr je 25 kn a na moři jsou třímetrové vlny. Jsou blízko tomu získat pozice v žebříčku IRC.

Marie oslaví své vítězství tím, že se připojí ke své koupající se posádce po oslavě se šampaňským. Credit OGR 23

Toto vítězství, dva dny před nejbližšími jachtami Spirit of Helsinki FI (71) a Maiden UK (03) a nucený odchod předchozího lídra IRC Translated 9 ITL (09), nyní dramaticky změní pořadí IRC.

Pouhé čtyři míle od sebe dělí Spirit of Helsinki FI (71) a Maiden UK (03) v boji o druhé místo v pořadí s méně než 270 nm do Punta del Este. Tyto lodě jsou na dohled a vádějí spolu velkou bitvu o umístění. Pouhých 60 mil za nimi je další „bojovník“ Neptune FR (56).

Galiana WithSecure FI (06) je nejvýchodněji z flotily a zažila přes noc silné větry, které způsobily značné škody.

Sterna SA (42) míjí mys Horn v 00:36 UTC, 9,5 mil od nechvalně známé skály.

Pořadí lodí OGR dne 13.2. Credit OGR 23

Poslední z flotily Explorer AU (28) pře Mysem Horn hlásil, že přes noc přišli o kormidlo. Driftovali v bouřce v silném větru, v nárazech 55 uzlů, s 7 m rozbouřeným mořem, a čekali na mírné a klidnější počasí, než začali s opravami. Nainstalovali nouzovou pínu a rozdělili posádku na tři hlídky, aby mohli začít pracovat na opravě. V 17:00 UTC dokončili práci a oznámili, že jsou zpět v postupu na mys Horn, který doufají, že obeplují ve středu.

Translated 9 je stále na opravách na Falklandech.