Pozvánka na Podzimní Plachtobraní

Oběd pod Zvíkovem.

Pokud sledujete Krásu Jachtingu, možná jste zaznamenali články z plaveb na Orlické přehradě pořádané agenturou Tetris Sailing. Na jaře proběhla úspěšná Orlická flotila se sedmi loděmi (články si můžete přečíst zde) a na konci září se chystá další akce, na kterou jsou poslední volná místa.


Ne všichni máme peníze na vícetýdenní dovolené na plachenici na moři a drahé jachtařské kurzy a ne všichni máme tolik dovolené nebo volna v práci, abychom si to mohli dovolit. Co ale máme je nadšení pro jachting.

Nabízím vám proto poslední volná místa na Podzimní Plachtobraní v termínu 30.9.-1.10. 2017. Jde o víkendovou plavbu na Orlické přehradě, takže nebudete muset plýtvat drahou dovolenou ani velké peníze. Plavba bude flotilová, poplují 4 lodě (všechny okolo 30 stop) se čtyřmi vycvičenými a ochotnými kapitány, kteří vám všechno rádi ukáží a vysvětlí.

Celá akce je koncipovaná jako teoretický i praktický výcvik určený pro úplné začátečníky i pokročilé. V pauzách mezi plachtěním si budeme lehce opakovat teorii, která vám pak pomůže získat přehled a jistotu nad jednotlivými manévry a úkony na lodi. Budeme probírat trimování a nastavení plachet na vítr, manévry pod plachtami i na motor, teorie kotvení v marinách u mola, přednosti a zvyky chování na vodě, natrénujeme MOB (Man Over Board), řekneme si něco i o lodních dieslových motorech a více.

VÍCE INFORMACÍ ZDE!

Pokud si v budoucnu plánujete udělat průkaz VMP (Vůdce malého plavidla), bude vám k praktickým znalostem Plachtobraní bohatě stačit. Pokud si chcete jen naposled před zimou zaplachtit a ukončit s námi jachtařskou sezónu, nebojte, víkend nebudou jen nudné přednášky a cvičení. Vše bude provázáno hrou a zábavou a v sobotu večer si na pláži upečeme buřty.

Jsme mladí, jsme nadšení a budeme rádi, když se k nám přidáte! 🙂

VÍCE INFORMACÍ ZDE!

Za všechny kapitány a účastníky

Terka „Tetris“ Forštová